Madrid Bölgesi’nin Eski Başkanı trafik polisinden kaçtı

İspanya'da iktidardaki Halk Partisi (PP) Madrid İl Başkanı Esperanza Aguirre'nin yanlış yere park ettiği gerekçesiyle ceza yazmak üzere olan trafik polisinden kaçtığı bildirildi.

İspanya’da iktidardaki Halk Partisi (PP) Madrid İl Başkanı Esperanza Aguirre’nin yanlış yere park ettiği gerekçesiyle ceza yazmak üzere olan trafik polisinden kaçtığı bildirildi.

Daha önce 9 sene Madrid Özerk Yönetimi Başkanlığı görevini de yürüten Aguirre, kaçarken bir polis memurunun motosikletini ezdi.

Esperanza Aguirre’nin, yerel saatle 16.00 sıralarında Madrid’in ünlü Gran Via caddesinde bankamatikten para çekmek için durduğunda arabasını otobüs yoluna park ettiği kaydedildi.
Kendisini takip eden polislerin dur uyarısına uymayan Başkan Aguirre’nin direkt evine gittiği ve arabasını garaja soktuktan sonra kapıları kapattığı belirtiliyor.

PP İl Başkanı’nın evini koruyan iki jandarma erinin polislere olayı tatlıya bağlamayı teklif ettiği ancak onların bunu reddettiği ve cezasını bildirmek üzere Aguirre’nin dışarı çıkmasını talep ettiği ifade ediliyor.

Aguirre’nin dışarı çıkmaması üzerine geri dönen polisler, PP İl Başkanı hakkında suç duyurusunda bulundu.

ABC gazetesine konuşan Esperanza Aguirre, “Sadece bir dakika geciktim. Caddede hiç trafik de yoktu. Onlara kimliğimi, ehliyetimi verdim ve özür diledim. Tüm işlemler bittikten sonra gidebilir miyim diye sordum onlar ise biraz daha beklemem gerektiğini söylediler. Ben de daha fazla bir şey lazım olursa evime gelin dedim. Onların tek isteği bir fotoğraftı.” ifadelerini kullandı.

Motosiklete istemeyerek çarptığının altını çizen Aguirre, olaydan büyük üzüntü duyduğunu söyledi.