Mafya çatışmasında kullanılan araç incelemede

Kocaeli'de yaşanan mafya çatışmasında kullanılan araç yakılmış olarak bulunmuştu.

Geçen cuma günü, çete lideri olduğu iddia edilen Hadi Özcan’ın içinde bulunduğu araca ateş edilmesi sonucu çıkan çatışmada kullanılan Fiat Doblo marka araç, Gölcük’e bağlı Nüzhetiye Köyü’ne yakılmış olarak bulunmuştu.

Üzerine benzin dökülerek yakılan aracın tespit edilmemesi için motor ve şase numaralarının silindiği belirtildi. Aracın kime ait olduğu tespit edilmesi için İstanbul Kriminal Laboratuarları’na gönderildi. Saldırıda kullanılan otomatik tüfeklerden biri ve boş kovanlar da aracın içinde çıktı.

Öte yandan; silahlı saldırı sırasında minibüste bulunan ve başından yaralanan Zehra İnci Ercan’ın tedavisi Tıp Fakültesi’nde devam ediyor. Ancak talihsiz kadının beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Olay sırasında Hadi Özcan’ın yanında bulunan ve yine başından yaralanan Komutan lakaplı emekli astsubay Kadir Dadaş’da bitkisel hayata girdi. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde tedavisi süren Hadi Özcan’a kanaması nedeniyle kan verildi. Özcan’ın yakınları hastane çevresindeki önlemlerini sürdürüyor. Diğer yaralıların durumu iyi olduğu açıklandı.