Maganda kursunuyla can veren gencin katil zanlisi yakalandi

Izmir'in Karsiyaka Ilçesi Örnekköy semtinde bir ay önce hayatini kaybeden 25 yasindaki Umut Güler'in katil zanlisi olarak aranan N.Ç., Karsiyaka Ilçe Emniyet Müdürlügü Asayis Büro ekipleri tarafindan kiskivrak yakalandi.

Karsiyaka Ilçe Emniyet Müdürlügü Asayis Büro Amirligi ekipleri, yaptiklari çalismalar neticesinde silahindan çikan kursunlar sonucu suçsuz bir kisinin ölümüne neden olan ve olayin ardindan kayiplara karisan N.Ç’nin izine rastladi. Cinayet zanlisini takibe alan ve pusu kuran ekipler, Bayrakli 1620 sokak üzerinde bir eve giren N.Ç’yi kiskivrak yakaladi. Gözaltina alinan zanli, alinan doktor raporunun ardindan Cinayet Büro Amirligi’ne teslim edildi. Suçunu itiraf ettigi ögrenilen N.Ç’nin ifadesi alindiktan sonra adliyeye sevk edilecegi kaydedildi.

28 Ekim 2005 günü aksam saatlerinde Örnekköy 6182 sokak 72 numara önünde meydana gelen olayda, çesitli suçlardan sabikasi bulunan N.Ç ve H.O arasinda tartisma çikmis, olay kavgaya dönüsünce silah kullanilmisti. Olayda zanli N.Ç, yaninda bulunan tabancayi atesleyerek H.O’yu karnindan ve bacagindan yaralamis, bu sirada seken kursunlar hava almak için disari çikan Umut Güler’in sirtina isabet etmisti. Maganda kursunuyla yaralanan ve kanlar içinde kalan talihsiz genç, olayi gören çevredeki vatandaslar tarafindan kaldirildigi Karsiyaka Devlet Hastanesi’nde hayatini kaybetmisti.

Gaspa tesebbüs, hirsizlik, adam yaralama suçlarindan kaydi bulunan N.Ç, olayin ardandan kayiplara karisirken diger sabikali H.O. ise tedavisinin ardindan taburcu olmustu.