Magandalar Adana’da kuyumcuyu bastılar

Adana'da kuyumcu dükkanına şortla gelen 3 kişi, başına silah dayayıp bıçakla tehdit ettikleri kuyumcunun yaklaşık 3 kilogram altını çaldı.

Kenan Evren ile Barış Manço Bulvarı’nın kesiştiği yerdeki Menekşe apartmanının zemin katındaki Eyüp Nomanoğlu’na ait kuyumcu dükkanına sabah satalerinde müşteri gibi gelen bir kişi yüzük olup olmadığını sordu. Bu sırada iki kişi daha içeri girdi. Kuyumcu Nomanoğlu, birinin başına silah dayayıp “Bu bir soygundur” dediğini ve vitrinde duran tamamı burma bilezikleri bir torbaya doldurduklarını söyledi. Güvenlik alarmını devreye sokmak isteyen Nomanoğlu kendisini bu sırada başka birinin bıçakla tehdit ettiğini anlatarak, yaklaşık 3 kilogram altını aldıktan sonra kaçtıklarını kaydetti.

Ruhsatlı tabancasıyla soyguncuların peşinden koştuğunu anlatan Nomanoğlu, korkutmak amacıyla birkaç el ateş ettiğini ancak yakalayamadığını söyledi. Soyguncuların peşinden koştuğu sırada çevreden yardım istediğini anlatan Nomanoğlu, ancak vatandaşların elindeki silahtan tedirgin olduklarından kendisine yardımcı olmadıklarını kaydetti.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, soyguncular 01 JS 223 plakalı Fiat Doblo marka bir otomobille kaçtı. Polis, soyguncuların kullandığı plakanın sahte olduğunu belirledi. Soyulan kuyumcu dükkanında güvenlik kamerasının da çalışmadığı ortaya çıktı. Polis, eşgalleri belirlenen 3 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

Bu arada, Asayiş Şube Müdürü Olcay Tok ile Şube müdür yardımcısı Sedat Yorgancı kuyumculara güvenlik tedbirlerini artırmaları için iki gün önce toplantı düzenlemiş ve suçlulara ulaşmak için güvenlik kameralarının mutlaka çalışıyor olması gerektiğini söylemişti.