Mahalle muhtari otobüsleri sikayet etti

KOCAELI - Kocaeli'ne bagli Gebze ilçesine bagli Eskihisar Köyü Muhtari Turgut Uçar, 10 minibüs ve 4 özel halk otobüs soförlerinin tamamiyle kâr amaçli çalistiklarini, az yolcunun bulundugu çok erken ve geç saatlerde sefer yapmadiklarini söyledi.

Sabah erkenden ve gece geç saatlere kadar, hem de düzenli olarak gelir giderlerdi. Özellestirme yapildiktan sonra özel otobüs isletmecileri tamamen kâr amaçli hareket ettikleri için UKOME’nin verdigi programa göre sefer yapmalari gereken saatlerde gelip gitmiyorlar.” dedi.

Ayrica çalistiklari saatlerde de canlarinin istedikleri saatlerde hareket eden minibüs ve özel halk otobüsleri kendi aralarinda olusan rekabet nedeniyle yolcu kapma yarisina giristiklerini ileri süren Mutar Uçar, “Bize bu konuyla ilgili sürekli sikayetler geliyor. Yolda bir yolcu gördülermi hemen harekete geçiyorlar. Yüksek sürat ve ‘birbirlerinin üzerine yatma’ sonucu birilerinin cani yanar endisesi tasiyorum. Yetkililerden bu konuya bir an önce çözüm bulmalarini istiyoruz.” diye konustu.

Eskihisar feribot yolcularinin bu nedenle köye girmeden feribotta otobüslerle anlastiklarini vurgulayan Uçar, sahilde faaliyet gösteren ve gece geç saatlere kadar açik olan restoranlarin da sabah minibüs ve otobüslerin sabah 06.00 ile gece 01.00 saatleri arasinda çalismamasi nedeniyle büyük zarara ugradiklarini vurguladi.