Mahalle sakinleri Gaziosmanpaşa’da yol kapattı

Gaziosmanpaşa'da ölümlü ve yaralamalı birçok kazanın meydana geldiği cadde üzerinde, hiçbir önlemin alınmaması ve dün de bir kişinin kazada ölmesi mahalle halkına yol kapattırdı.

Karayolları Mahallesi’nin en işlek caddesi olan Abdi İpekçi Caddesi bugün vatandaşlar tarafından yaklaşık 2 saat trafiğe kapatıldı. Karayolları Mahallesi sakinleri dün Fevzi Gökçe isimli şahsa bir aracın çarpıp ölümüne neden olması ve son aylarda aynı cadde üzerinde çok sayıda kaza meydana gelmesi nedeniyle eylem yaptı. Abdi İpekçi Caddesi üzerine çıkan 200 kişilik grup, “Katiller bulunsun hesap sorulsun” şeklinde slogan atarak, Gökçe’ye çarpıp kaçan araç sürücüsünün yakalanmasını istedi. Caddenin çok işlek ve büyük bir cadde olduğunu belirten mahalle sakinleri dün meydana gelen kazanın artık sabırlarını taşırdığını belirtti. 3 yıldır cadde üzerinde meydana gelen kazalarda 10’a yakın vatandaşın öldüğünü bir o kadarının da yaralandığını dile getiren vatandaşlar, “Yetkililer bu caddeye artık bir çözüm bulsun. Üst geçit yapılsın ve bunun yanısıra trafik ışıkları yerleştirilsin. Cadde üzerinde okullar var çocuklarımızı trafiğe kurban vermek istemiyoruz.” sözleriyle tepkilerini dile getirdi.

Seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan 4 çocuk babası Fevzi Gökçe’nin gözü yaşlı eşi ise kaçak sürücünün bulunmasını istedi. “Bu yol ve sürücüler artık can almasın suçluyu bulmazlarsa biz kendimiz bulacağız.” diyen acılı Nebahat Gökçe’nin büyük kızı Çiçek ise “Babam 4 çocuğuna bakmak için sakat eliyle didiniyordu. Babama çarpan sürücü en azından gelip özür dilesin masrafları ödesin. Bunu polis bulup çıkarmazsa bizim sülalemiz çıkarır gereken cezayı verir.” diye konuştu.

Cadde üzerinde 8 ay önce meydana gelen trafik kazasında yaralanan Elif Şimşek isimli genç kız ise kendisine alkollü bir sürücünün kaldırımda yürürken çarptığını söyledi. Şimşek, “Benim yanımda yürüyen kişi o kazada öldü. Alkollü olduğunu öğrendiğimiz sürücü kaçtı ancak sonradan bulundu. Ben kardeşimi bu cadde üzerinden okula götürmeye korkuyorum.” dedi.

Trafiğe kapalı caddenin açılması için vatandaşların ikna edilmesi amacıyla devreye Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürü girdi. Emniyet müdürünün yetkililerle telefonla konuşması ve gerekenlerin yapılacağı yönünde söz alınması üzerine sakinleşen mahalleli daha sonra caddeyi trafiğe açtı. Yolu açan mahalle sakinleri üst geçit ve trafik ışıklarına kavuşmazlarsa eylemlerini sürdüreceklerini belirterek dağıldı.