Mahkeme oy birliği ile Kemal Bayraktar’ı görevine iade etti

Bursa Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı iken belediye bünyesinde alt bir göreve getirilen Kemal Bayraktar, Bursa 3. İdare Mahkemesi'nin oy birliği ile verdiği kararla görevine iade edildi.

Bursa Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı iken belediye bünyesinde alt bir göreve getirilen Kemal Bayraktar, Bursa 3. İdare Mahkemesi’nin oy birliği ile verdiği kararla görevine iade edildi.

Başkan yardımcısı iken Belediye Başkanlığı tarafından önce Sağlık ardından İşletme Müdürlüğü’ne atanan Kemal Bayraktar, uygulamanın hukuksuz olduğunu belirterek, Bursa 3. İdare Mahkemesi’ne dava açmıştı. Mahkeme, geçtiğimiz 17 Temmuz’da oy birliği ile verdiği kararda, Bayraktar’ın görevine iade edilmesine hükmetti. Bursa 3. İdare Mahkemesi kararında şu ifadelere yer verdi: “Atama konusunda idareye tanınan takdir yetkisinin somut, objektif, bilgi ve belgelere dayanmaksızın kullanıldığı belirlenmiştir. Bu sebeple atamanın iptaline karar verilmiştir.”

Kararı değerlendiren Kemal Bayraktar, “Benim idareyle herhangi bir problemim yok. Hizmet için göreve geldik ve hizmete devam edeceğiz. Bir yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bu durum hukuk tarafından düzeltilmiş oldu. Kimseye kırgınlığım yok. Göreve hazırım.” dedi.