Mahkumlar badminton oynayarak stres atıyor

Bursa H Tipi Cezaevi'ndeki mahkumlar, günlerini badminton oynayarak değerlendiriyor.

Badminton Federasyonu tarafından görevlendirilen antrenör Cengiz Özbir tarafından cezaevinin spor salonunda verilen eğitimlere şimdilik 30 mahkum katılıyor.

Badmintonu büyük bir heyecanla oynadıkları gözlenen mahkumlar, yorgun düşmelerine ve ter içinde kalmalarına rağmen ara vermeden sporlarını sürdürdü.

Raket ve tüytop’la oynanan badminton sporunu ilk kez duyduklarını belirten mahkumlar, kendilerine sunulan imkanlardan duydukları memnuniyetini dile getirdi.

Spor sayesinde, düşünmekten kurtulduklarını, ve gelecekleri ile ilgili daha mantıklı kararlar aldıklarını belirten mahkumlar, koğuşlarında beklerken geçmek bilmeyen zamanın da bu sayede hızla tükendiğini ifade ediyor.

Antrenör Cengiz Özbir ise mahkumların stres atması için birebir olduğunu, çok hareket isteyen bir oyun olması nedeniyle de onların deşarj olma ihtiyaçlarına cevap verdiğini kaydetti.

Cezaevi ortamının dışardan farklı algınlanması nedeniyle buraya gelirken korktuklarını açıklayan Özbir, mahkumların tutumu ve cezaevinin düzeni sayesinde rahatladıklarını dile getirdi.

Özbir, farklı branşlarında cezaevine gelerek mahkumlara hizmet etmesini istedi.