Mahkumlar söyledi savcılar dinledi

Bursa H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda düzenlenen müzik şöleninde, hükümlüler halk ve sanat müziğinin seçkin örneklerini okudu, savcılar ise dinledi.

Cezaevinin çok amaçlı spor salonunda düzenlenen konserde, hükümlüler, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği’nin sevilen şarkılarından örnekler sundu. Duygulu anların yaşandığı konserde, hükümlüler söyledikleri şarkılarla profesyonel sanatçılara adeta taş çıkarttı. Konseri dinleyen savcılar, hükümlülerin söylediği parçalara alkışları ile destik verdi. Salonda oturan hükümlüler ise arkadaşlarının söyledikleri duygu yüklü parçalar ile zaman zaman hüzünlendi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er ile cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülerin de izlediği konserin ardından okuma yazma, bağlama, motor, İngilizce, arıcılık, elektrik tesisatçılığı, berberlik kurslarını tamamlayan 95 hükümlüye de sertifikaları verildi. Bursa H ve E tipi kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından emekliye ayrılan 31 personele de teşekkür belgeleri Başsavcı Ahmet Er tarafından takdim edildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Er, törenin ardından yaptığı konuşmada, seslendirdikleri şarkılarla konseri izleyenlerin büyük beğenisini kazanan hükümlülerin, sanat eğitimlerini cezaevinde aldıklarını söyledi. Ceza infaz Kurumlarının birer okul haline geldiğini anlatan Başsavcı Er, ”Burada bulunan misafirlerimizin dışarı çıktıklarında birer iş sahibi olmaları için çok çaba sarfediyoruz. Biz onlara eğitim de vereceğiz, iş edindirme kursları da açacağız. En büyük hizmet insana yapılan hizmettir.” dedi.