Mahkumlarda eglenir..

ORDU - Ordu Efirli Ceza Infaz Kurumu'nun mahkumlar için düzenledigi programda, tutuklu ve hükümlüler doyasiya eglendi.

Efirli Ceza Infaz Kurumu’nun mahkumlarin motivasyonunu yüksek tutmak amaciyla gerçeklestirdigi program, kurumun konferans salonunda yapildi. Yaklasik 400 tutuklu ve hükümlünün katildigi eglence programinda, mahkumlar, doyasiya eglenirken zaman zaman da duygulu anlar yasadi. Türk Halk Müzigi ile çosan mahkumlar, yerel oyun havalarindan halaya kadar bütün oyunlari oynadi. Tutuklu ve hükümlüler hasret türküleri söylendigi zaman da duygulandi.

Programa, Ordu Cumhuriyet Bassavcisi Feyzi Büyüktümtürk, Efirli Ceza Infaz Kurumu Savcisi Memet Doran, Ceza Infaz Kurumu Müdürü Hasan Savasçi, Ceza Infaz Izleme Kurulu ve gardiyanlar katildi.

Cumhuriyet Bassavcisi Feyzi Büyüktümtürk, kurumdaki bu tür faaliyetlerin bundan sonrada devam edecegini vurguladi. Insan haklarinin kurallarini daha iyi uygulayabilmek için mevzuatin disina çikmadan ellerinden geleni yaptiklarini bildiren Bassavci Feyzi Büyüktümtürk, “Benim bugüne kadar meslek itibariyle düsüncem hep su oldu: Tüm tutuklu ve hükümlüler bizim misafirimizdir.” diye konustu.

Efirli Ceza Infaz Kurumu Müdürü Hasan Savasçi ise mahkumlara, “Sizlerin ailenizden ayri oldugunuz bugünlerde moral ve motivasyonunuzu yüksek tutabilmek için elimizden geleni yapiyoruz. Ayrica sizleri burdan meslek sahibi yaparak göndermek istiyoruz. Bu yüzden açmis oldugumuz ingilizce, saz, asçilik, besicilik, aricilik, fayans kurslarina katilmanizi bekliyoruz.” dedi.