Mahsun İbo’yu geçti

Mahsun bir gece için 280 bin YTL'ye, İbrahim Tatlıses 155 bin YTL'ye anlaştı

31Aralık 2006 yani yılın son günü bilindiği gibi Kurban Bayramı’nın birinci günüyle çakışıyor. Hem bayram hem de yeni yıl aynı gün kutlanacak. Hal böyle olunca beş yıldızlı oteller ve tatil köyleri müşterilerini daha güzel ağırlamak için sanatçılarla anlaşmaya başladı bile. Çifte bayramı fırsat bilen sanatçılar da fiyatlarını katlayarak özel tarife uygulamasına gitti. Bu işten en kârlı Mahsun Kırmızıgül çıktı. Yılbaşı gecesi Belçika’nın başkenti Brüksel’de sahneye çıkmak üzere anlaşan Kırmızıgül 150 bin euro (Yaklaşık 280 bin YTL) ücret alacak.

AVANSLARINI ALANLAR OLDU

İbrahim Tatlıses ise arife günü Uludağ’daki Grand Yazıcı Oteli’nde konser verecek. Bunun için 155 bin YTL’ye anlaşan ünlü türkücü bayramın ikinci ve üçüncü günleri Kemer ve Lara’daki Limra Otelleri’nde sahneye çıkacak ve toplam 260 bin YTL kazanacak. Mahsun bir gece için 280 bin YTL alırken ünlü türkücü 3 gece çalışıp 415 bin YTL’ye sahip olacak. Hülya Avşar ise bayramın ikinci günü Antalya Limak Otel’de 130 bin YTL karşılığında program yapacak. Yılbaşı gecesi Lares Park Otel’de, üçüncü günü Ak-Ka Otel’de sahneye çıkacak olan Sibel Can toplam 270 bin YTL’ye anlaştı. Yeni yıl gecesinde BKM tarafından Kuruçeşme’deki Arena’da kurulacak 10 bin kişilik çadırda sahne alacak olan Kenan Doğulu 100 bin YTL’ye imza attı. Antalya’da bayram ve yılbaşı gecesi sahneye çıkmak için 50 ile 100 bin YTL arası anlaşma yapan ve avanslarını alan diğer sanatçılar ise şunlar: Emel Sayın, Seda Sayan, İsmail YK, Safiye Soyman, Nükhet Duru, Demet Akalın, Rafet El Roman, Serdar Ortaç, Funda Arar, Petek Dinçöz…

200 BiN YTL iSTiYORLAR

Sezen Aksu ve Tarkan 31 Aralık gecesi ve bayramda sahneye çıkmak için 200’er bin lira talep ediyor. İki sanatçının menajerleri gelen teklifleri değerlendirirken fiyatta hiç indirim yapmıyorlar. Sezen Aksu ve Tarkan yılbaşı ve bayram tatili için henüz bir iş anlaşması yapamadılar.