Mal Müdürlüğü yarışmada dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi

Antalya'nın Korkuteli ilçesi Mal Müdürlüğü Vergi Haftası ile ilgili ilköğretim ve liseler arasında düzenlediği resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verdi.

Resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarına katılan eserleri değerlendiren Mal Müdürlüğü Yarışma İnceleme Ekibi, yarışmalar sonucunda, ilköğretim okulları arasında resim dalında Fatih İlköğretim Okulu’ndan Aslı Erşan’ı, kompozisyonda Pansiyonlu İlköğretim Okulu’ndan Berna Ece’yi, şiirde aynı okuldan Niyazi Kılınç’ı, liselerarasında resimde Korkuteli Lisesi’nden Duygu Poyraz’ı, kompozisyonda Anadolu Lisesi’nden Ayşe Gökçe’yi şiir dalında da İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ş.Emre Özkan’ı ödüle layık gördü.
Mal Müdürlüğü binasında yapılan ödül töreninde, dereceye giren öğrencilere ödüllerini Korkuteli Mal Müdürü Süleyman Yanık verdi.

Süleyman Yanık, her yıl Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında okullar arasında bu tür yarışmalar düzenleyerek geleceğin yetişmiş bireylerini şimdiden sosyal hayata hazırladıklarını söyledi.

Müdür Yanık,”Devletlerin korunması ve varlıklarını sürdürebilmesi için en önemli gelir kaynaklarından birisi vergilerdir.” dedi.

Yanık, verginin toplumda çok konuşulan, ancak az önemsenen bir kavram olduğunu bu yüzden de 1990 yılından bu yana kamuoyunda vergi bilincini oluşturmak ve mükelleflerin vergiye daha duyarlı olmalarını sağlamak için vergi haftası kutlamalarının yapıldığını ifade etti.

Korkuteli Mal Müdürlüğü dereceye giren öğrencilere, birincilere kalem, ikinci ve üçüncülere ise kitap hediye etti.