Malatya Belediyeler Birliği meclis toplantısı yapıldı

Malatya Belediyeler Birliği Meclisi, Malatya Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında toplandı.

Malatya Belediyeler Birliği Meclisi, Malatya Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında toplandı. 2014 yılı bütçesinin görüşüldüğü birlik meclis toplantısında, Malatya Belediyeler Birliği’nin 2014 mali yılı tahmini bütçesi 2 milyon 700 bin TL olarak kabul edildi.

Birlik Meclisi Toplantısı’nda, gündem maddeleri arasında bulunan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusu da görüşüldü. Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 528 dönüm arazi üzerinde ve 13 milyon TL civarında bir maliyetle kurulan tesisin Avrupa standartlarında olduğunu belirtti.

Eski çöp sahasında rehabilite işlemlerinin yapıldığını ve elektrik enerjisi üretimi için tesis kurulduğunu anımsatan Başkan Çakır, tesisin kısa sürede hizmete gireceğini belirterek, çöplerin yanması ve çevreye olumsuzluklar yaymasının önüne geçildiğini vurguladı. Yapılacak yerel seçimlerle birlikte artık büyükşehir belediyesi olunacak olması dolayısıyla yeni katı atık bertaraf tesisinin Malatya Belediyeler Birliği’nden Büyükşehir’e devri için oybirliğiyle karar alındı. Malatya Belediyeler Birliği Meclisi, dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.