Malatya Çocuk Yuvası’na mayo gelmiş

Malatya Çocuk Yuvası'nda yaşanan şiddet olayının kamuoyuna yansımasının ardından yetiştirme yurtlarına yardım yapan vatandaşların gelinlik, mayo gibi çocukların giyemeyeceği giysiler bile verdiği ortaya çıktı.

Yetiştirme yurtlarında kalan çocukların maddi olduğu kadar manevi desteğe de ihtiyacı olduğunu belirten Görgün, vatandaşların ilgisizliğinden yakındı.

Yetiştirme yurtlarının kamuoyu gündemine hep olumsuzluklar olduğunda geldiğini kaydeden Görgün, “Çocukların aile ortamındaki sıcaklığa ihtiyacı var. Vatandaşlarımız gibi siyasiler de ne yazıkki olumsuzluk olunca yurtları hatırlıyor. Görsel reklam yapmak için gelen sivil toplum kuruluşları da var. Biz her zaman için bu çocukların hatırlanmasını, hallerinin sorulmasını istiyoruz. Çocuklar bize acımayın sadece sevin diyorlar.” dedi.

Olumsuz haberlerin toplumda yetiştirme yurtları, çocuk yuvaları ile ilgili kötü kanaat ortaya çıkardığını hatırlatan Görgün, Malatya çocuk yuvasında yaşanan olaylardan sonra acıma duygusu ile çocuklara yaklaşım gösterildiğini anlattı.

Görgün, “Burada yaşanan olay bize pahalıya mal oldu. İnsanlarımız evlerinde kullanmadıkları neyi varsa çocuklara yardım amacıyla getirdi. 0-6 yaş çocuk yuvasına gelen ayni yardım arasında gelinlikler, bikini mayolar vardı. Biz bunları ayrıştırıp kullanabileceklerini depoya koyduk. Çocuklar bu tür yardımlardan çok sevgiye ihtiyaç duyuyor.” şeklinde konuştu.

Görgün, bir başka derneğin geçtiğimiz yılbaşı yaptığı eğlencede dansöz oynatmasını tasvip etmediklerini de belirterek, “Dernek yöneticilerinin iyi niyetli yaptığı bir hata” değerlendirmesini yaptı. Görgün, koruyucu ailelerin yanında 40’ı 0-6 yaş çocuk yuvasından olmak üzere 66 çocuğun barındığını da sözlerine ekledi.