Malatya’da ishal vakasi 5 bin 500’ü asti

Malatya'da geçtigimiz pazartesi günü baslayan ishal salgininda vakalar artarken, Saglik Il Müdürü Sezai Demirel ishal rahatsizligi nedeniyle hastanelere basvuranlarin sayisinni 5 bin 638 kisi oldugunu belirtti.

Saglik Il Müdürü Sezai Demirel, hastaneler basvurah ishal vakalarinin 5 bin 600 kisiyi geçtigini söyledi. Demirel, kendilerininde yakindan takip ettigi sularin klorlanmasi çalismalarininda sürdügünü vurgulayarak, “Içme suyunda ki klor miktari artirildi. Bu suyun içilmesi sirasinda rahatlikla farkediliyor. Klor miktarinin artirilmasinin ardindan ishal vakalarinda azalma olsada yinede hastanelere basvuran vatandaslarimiz var.” dedi.

Malatya Devlet Hastanesi’ne rahatsizlanan çocugunu getiren anne Sakire Imrek, bir haftadir hastaneye gelip gittmek zorunda kaldiklarini kaydetti.

2 çocugunun da ishal rahatsizligi ile karsi karsiya olduguna isaret eden Imrek, küçük çocugunun hastanede yattigini söyledi. Bir baska hasta çocugun babasi Fatih Yasar ise oglunun geçtigimiz pazartesi günü ishal, bulanti ve karin agrisi sikayeti oldugunu belirterek, çocugunun o tarihten itibaren hastane yattigini ifade etti.

Yasar, çocugunun rahatsizliginin sudan kaynaklandigini ileri sürdü.