Malatya’da uyuşturucu operasyonu

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Malatya genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde kaçakçılığı ile ilgili sokak satıcılarına yönelik operasyonlar sürüyor.

K planlı Papatya operasyonunun 3. etabı kapsamında yapılan çalışmalarda; M.İ.A. isimli şahsın İstanbul’dan Malatya’ya çok miktarda uyarıcı nitelikli extacy marka hap ve silah getireceğinin ihbar edilmesi üzerine, çevre yolu Afra karşısında yapılan operasyonda M.İ.A. isimli şahıs yakalandı.

Şahsın üzerinde ve bagajında yapılan aramalarda; “Uyarıcı nitelikli 2 bin 712 adet Extacy hap, 2 adet Baretta ve Browning marka ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait 2 adet şarjör, 9 mm çaplı toplam 40 adet dolu fişek, bir adet sahte nüfus cüzdanı ele geçirildi.

Şahsın gözaltına alınarak “Satmak Maksadıyla Uyarıcı Nitelikli Extacy Hap Bulundurmak,6136 SKM ve Resmi Belgede Sahtecilik ” suçundan hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Malatya E Tipi Cezaevine gönderildiği bildirildi.

Malatya Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Uyuşturucu ile mücadelemizde daha başarılı olmak için Malatya halkımızın desteğine ve doğru ihbarlarına ihtiyaç duyulmakla birlikte bu tür konularda halkımızın duyarlı olarak herhangi bir bilgileri olması halinde 155 Polis İmdat-Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü Hizmetlerinde kullanılan 0.422.3223112 numaralı telefon ile irtibat kurmaları, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin korunması ve bir insanlık suçu olarak kabul edilmiş olan Uyuşturucu konusunda mücadelede en önemli adım olacaktır.”