Malatya’daki “yayınevi cinayetinde” çarpıcı iddialar!

Malatya'daki yayınevi katliamıyla ilgili resmi soruşturmada ciddi ihmaller bulunduğu öne sürülüyor.

Müdahil avukatlar, cep telefonu konuşmalarının dökümleri eksik toplandığını, iki sanığın kayıtlarının ise hiç istenmediğini belirtiyor. Malatya’daki cinayetlere ilişkin soruşturmaya göre, sanıklara ait telefonların geriye dönük olarak sadece olay günü üzerlerinde’ın 35, Salih Gürler’in 38, Hamit Çeken’in 17, Abuzer Yıldırım’ın 16 kez telefon değiştirdiği tespit edildi. Ancak, bu telefonlarla hangi numaraların arandığı araştırılmadı.

Müdahil avukatlara göre savcılığın ihmali bununla kalmıyor.

Sanıklar Cuma Özdemir ve Küşat Kocadağ, üzerlerine ait telefon bulunmadığından kayıtları istenmedi. Ancak Cuma Özdemir’in aile bireylerine ait 3 ayrı telefonu kullandığı tespit edildi.

Müdahil ‘daki olay tarihinden geriye dönük 6 ay olarak istenmesini görüyorlar.

Buna göre, tüm dökümler 17 Nisan saat 24.00 kadarki dönemi içeriyor. Böylece, olay günü sanıkların yapmış oldukları telefon görüşmelerinin dökümü dosyada yer almıyor.

Olay gününe ilişkin sadece telefonlarında kayıtlı olan mesajlaşmalar görünüyor.

Dosyada dikkat çekici bir diğer hususun ise davanın iki numaralı sanığı Abuzer Yıldırım’ın İstanbul’a görevli bir savcı ile iki kez mesajlaşması, Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı”nda görevli bir kişi ile telefonla görüşme yapması.

Olay yerine ait polisin çizdiği kroki ile sanık Emre Günaydın’ın babasının işyerinde bulunan ve daha sonra tab edilen negatifler içinde bulunan porno fotoğraflar da 31 klasörlük dava dosyası içinde yer alıyor.

NTV