Malatyalı çocuklar geri dönüyor

Sosyal Hizmetler Malatya İl Müdür Vekili Suat Yalçınsoy çocukların yuvanın tadilatının tamamlanmasının ardından ocak ayı sonuna doğru Malatya'ya getirileceklerini kaydetti.

Müdür Vekili Yalçınsoy, çocukların tam geliş tarihlerinin belli olmadığının altını çizerek, “Yuvanın tefrişi de biraz zaman alabilir. İçeriye ne gibi malzemelerin lazım olduğu belirlendi. Onların alım aşamasındayız onlar bittikten sonra da çocuklarımizi getireceğiz. Muhtemelen ocak ayı sonunu bulacaktır.” dedi.

Yuvaya yapılan ek bina ve tadilat çalışmalarının toplam maliyetinin 600 milyar civarında olduğunun altını çizen Yalçınsoy, “Hizmet alımı ile ilgili ihaleye çıkıldı. Şu anda burda çalışacak olan personel göreve başlamış durumda. Bayramdan sonraki mesai günlerinde onların eğitimleri yapılacak. Şu sanda 7-12 yaş çocuk yuvasında görev yapıyorlar. Eski personelin hiçbiri eğitimli değildi. Onlardan hiçbiri artık görev yapmayacak. Yeni personelin hepsi ilgili okul mezunu. Bu kişiler oluşturulan bir komisyonun verdiği puanlamaya göre seçildi. Komisyonun verdiği sıralamaya da il müdürlüğü riayet etti ve o kişiler göreve başladı.” şeklinde konuştu.