Malatyalı şehidin evinde yas var

Sivas'ın İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Beşir Kurt'un yakınları acı haberi ile üzüntüye boğuldu.

Sivas’ın İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Beşir Kurt’un yakınları acı haberi ile üzüntüye boğuldu.

    İmranlı ilçesinde gerçekleşen trafik kazasında şehit olan 3 polisten Beşir Kurt’un Malatya’daki evinde yas var. Şehidin ailesinin yaşadığı Büyükmustafa Paşa Mahallesi Çöloğlu Sokak’ta bulunan Edagül Apartmanı’ndaki evine Türk bayrağı asıldı. Acı haber, şehidin eşi Zeynep Kurt’a acil servis ekipleri eşliğinde verildi. Eşinin şehit olduğu haberi üzerine Zeynep Kurt üzüntüye boğuldu. Şehidin 10 yaşındaki oğlu Bahadır’a ise henüz acı haber verilmedi. Yaşananlardan habersiz olan Bahadır’a babasının mesai arkadaşları ve aile yakınları refakat etti. Şehidin aile yakınlarının fenalık geçirme olasılığına karşılık 112 Acil Servis ekipleri evin önünde hazır bulunduruldu.

    18 yıllık polis memuru olan Beşir Kurt’un yaz aylarında Malatya’da atandığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane’deki dünkü programında görev aldıktan sonra Malatya’ya dönmek üzere yola çıkan polisleri taşıyan 3 otobüsten biri, Sivas’ın İmranlı ilçesinde devrilmişti. Polisler Fatih Çevik (31), Emrah Horoz (31) ve Beşir Kurt’un (40) şehit olduğu kazada, 35 polisin yaralandığı belirtilmişti. CİHAN