Malatya’nın suç haritası çıkarıldı!

Malatya'da emniyet teşkilatı ve mahalle muhtarları huzur toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali H. İbrahim Daşöz, halkı en yakın noktada temsil eden muhtarlarla böyle bir toplantının düzenlenmesinin önemli sonuçlar doğuracağını söyledi.

İhtiyaçların tespitinin ve ortak çözümler üretilmesinin bu tür toplantılarla sağlandığını ifade eden Daşöz, toplantıda iyi bir iletişim kurulması halinde sorunların çözümü noktasın önemli aşama kat edileceğini belirtti.

Emniyet Müdürü Osman Kahya ise görev geldiği günden itibaren gözlem ve incelemelerde bulunarak bazı çevrelerle fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Yaptıkları çalışma neticesinde il merkezi olarak trafik, asayiş, sokakta çalışan çocuklar, Cezmi Kartay caddesi ve Şire Pazarı sorunlarını tespit ettiklerini ifade eden Kahya, “Malatya’da yaptığımız çalışmada son yıllarda asayiş olaylarında artış olduğunu tespit ettik. Mahallelerin suç haritasını çıkararak ne yapılması gerektiği noktasında ailelerle birebir görüşüp bu konuda bir kampanya başlatacağız. Toplum destekli emniyet teşkilatını oluşturmak asıl amacımız. Muhtarlar ve mahalle sakinlerinin vereceği destekle gerçekleştireceğimiz bir proje olacak:” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Asayiş ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından toplantıya katılan muhtarlara sunum yapıldı.