Malatyaspor 3 puanın sevincini yaşıyor

Konyaspor karşısında zorlu bir deplasman maçı oynadıklarını söyleyen Malatyaspor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan, kazandıkları 3 puan için sevinçli olduklarını dile getirdi.

Konyaspor’u deplasmanda 2 – 0 mağlup eden Malatyaspor, 3 puanın sevincini yaşıyor. Karşılaşma sonrası basın açıklaması yapan Malatyaspor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan, düşme hattından kurtulmak için bu galibiyetle iyi bir ajantaj yakaladıklarına dikkat çekti. Karşılaşmanın ilk golünü bulduktan sonra avantajlı duruma girdiklerini belirten Kayıhan, maçın kalan dakikalarında içe kapanık bir oyun sergilediklerini ifade etti. Konyaspor’un UEFA’dan kopmasının kendileri için iyi bir avantaj olduğunu dile getiren Kayıhan, “Biz motivasyon açısında iyi düzeydeyiz. Çünkü düşme hattında olmamız takım olarak moralimizin üst düzeyde olmasını sağladı. Gerçekten Zorlu bir deplasmandı. Konyaspor gibi bir takım karşısından 3 puan almak bizim için çok sevindirici bir durum. Galibetten dolayı bütün oyuncularımı kutluyorum.” diye konuştu. Ligin kalan 3 maçından da iyi sonuçlar çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Kayıhan, “Ligin geride kalan son 3 maçından da 9 puan alırsak düşme hattından kurtuluruz. Tabi buarada rakiplerimizin durumu da önemli. Ama biz o kalan karşılaşmalardan da galibiyetle ayrılarak ligde kalmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Ligde puan ihtiyacı olan takımların son haftalarda daha iyi mücadale ettiğini vurgulayan Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, bunu en iyi örneğini Malatyaspor karşılaşması ile gördüklerini belirtti. Karşılaşmada pozisyon üretemediklerini söyleyen Kocaman, rakip takımın oyunun kendilerine göre daha baskın olduğuna değindi. Karşılaşmada üstünlüğü ele geçiremediklerini açıklayan Kocaman, “Karşımızda gerçekten puana ihtiyacı olan bir rakip vardı. bunu da sahaya en iyi şekilde yansıttı. Fakat rakibe fazla pozisyon da vermedik. İyi anlamda iki atakları oldu ve gole dönüştü.” diye konuşu.

Maç esnasında Konyaspor taraftarı tarafından yapılan olumsuz tezahüratları eleştiren Aykut Kocaman, bir karşılaşmada galibiyetin yanında yenilginin de olabileceğini hatırlattı.. Maçın satıldığına yönelik iddialarıda değerlendiren Kocaman, şunları kaydetti: “Biz ligde iyi birşeyle yapmışız. Gelecek yılın planlarını kurarken ve ligi il beş içinde bitirmek gibi hedefler güderken. Böyle maçın satıldığına yönelik yıpratıcı sözlerin söylenmesi çok kötü. Ligin en rahat dönemini yaşadığımız şu günlerde takımımız çok ağır tahrip eden bir karşılaşma oynadık.”