Malatyaspor stresten kurtulmak istiyor

MALATYA - Malatyaspor, kendi sahasinda üst üste oynayacagi 2 karsilasmayi da kazanarak rahat bir nefes almak istiyor.

Teknik direktörlüge Ziya Dogan’in gelmesinin ardindan takimin gidisatinda degisiklik olmamasi camia ve taraftarlarda endiseye neden olurken, sikintili günlerin asilmasi için Konyaspor ve Ankaragücü maçina büyük önem veriliyor. Iki karsilasmayi da kendi sahasinda oynayacak Malatyaspor, karsilasmalarda sahadan galibiyetle ayrilip az da olsa rahatlamak istiyor.
Malatyaspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basin Sözcüsü Hakan Kodaman, takim olarak istedikleri sonuçlari alamamalari nedeniyle büyük stres yasadiklarini belirtti. Kodaman, yönetim olarak su an bir sey yapmalarinin mümkün olmadigini, ikinci yari öncesi önlerindeki 4 maçtan üç galibiyet alarak, ikinci yariya daha da umutlu baslamayi hedeflediklerini söyledi.

Kalan 4 maçtan 3 tanesini kendi sahalarinda oynayacaklarini vurgulayan Kodaman, “Özellikle 2 hafta üstü üste kendi sahamizda oynayacak olmamiz bizim için büyük bir avantaj. Bu avantaji lehimize çevirip 2 maçtan da galibiyet hedefliyoruz. Öncelikli hedefimiz ve düsüncemiz Konyaspor. Lig’de bulundugu onum itibariyle Konyaspor iyi ve zorlu bir takim. Biz de konum itibariyle büyük sikintilar yasiyoruz. Konyaspor için bu maç ne kadar önemliyse, bizim için iki kat daha önemli. Hafta sonunda sahaya iyi mücadele ve oyun yansitarak taraftarlarimiza galibiyet hediye etmek istiyoruz.” dedi.

Öte yandan hafta sonundaki karsilasmada taraftarlara da büyük görev düstügünü ifade eden Kodaman, ” Bilet fiyatlarinda indirime gittik. Taraftarlarimizin tribünleri doldurmasini ve 90 dakika boyunca takima destek olmalarini bekiliyoruz.” diye sözlerini tamamlandi.