Malatyasporlu yöneticiler Süper Lig’den emin

Malatyasporlu yöneticiler, düzenledikleri basın toplantısında, kalan 6 maçı kazanarak Süper Lige tekrar çıkacaklarını söyledi.

Yöneticiler Nadir Alataş, Özcan Kayhan, Serkan Birer ve Selahattin Dağıstanlı ortak bir açıklama yaparak Süper Lig için en büyük adayın Malatyaspor olduğunu kaydetti. Toplantıda ilk sözü alan Başkan Yardımcısı Nadir Alataş, bu aşamadan sonra yaşanacak tek puan kaybının kendilerini şampiyonluktan uzaklaştıracağını belirtti. Yönetim, taraftar, teknik heyet, futbolcu ve basının birlikte hareket etmesi halinde Malatyaspor’un hedefine ulaşacağını dile getiren Alataş, özellikle basın camiasının bu beraberliği sağlamada üzerine büyük görev düştüğünü belirtti.

Kulüp Basın Sözcüsü Serkan Birer ise, Malatyaspor’un 6 hafta sonunda hedeflediği ve arzu ettiği Süper Lig hayalinin gerçekleşeceğini kaydetti. Taraftarın Uşakspor karşısında Malatyaspor’a güvendiğini bir kez daha ispatladığını vurgulayan Birer, “Bizler de Malatyaspor camiası olarak onları mahçup etmeyeceğimizi söylüyoruz. Önümüzde zorlu bir Karşıyaka maçı var. Deplasmanda oynayacağımız bu maçta deplasman fobisini üzerimizden atmak istiyoruz. Basın ve taraftarın motive edici yaklaşımıyla Karşıyaka deplasmanından üç puanla döneceğiz.” dedi.

Birer, ayrıca kalan altı maç için deplasman, iç saha ayrımı yapma gibi bir lükslerinin bulunmadığını, Süper Lige çıkmak istiyorlarsa her maça şampiyonluk havasında çıkmaları gerektiğini sözlerine ekledi.