Maldonado nasıl oynadı?

Gözler Maldonadodaydı.. İlk maçına çıktı.Peki Şilili futbolcu nasıl oynadı?

Doksan dakika sahada kalan Şilili oyuncu, 80 kez topla buluştu, 68 isabetli pas verdi. Maldonado yüzde 88 isabetli pas yüzdesi ile oynarken, takımının bu alanda en başarılı oyuncusu oldu. Peki spor yazarları bu futbolcu hakkında neler söyledi? En farklı yorum Ahmet Çakar’dan geldi. İşte o yorumlar:

Rıdvan Dilmen

Maldonado basit oynayan, top kazanan, basit oynadığı için pas hatası yapmayan bir oyuncu ve temposu da yüksek. Takıma katkısı olacaktır. Sadece savunma yönünden değil. Aurelio’yu da forvete yakın eski kimliğine kavuşturdu. O zaman Alex’in işi de kolaylaşıyor. Şöyle diyelim; Maldonado – Selçuk yan yana oynamaz, Maldonado – Deniz yan yana oynamaz. Ancak Maldonado ve önündeki oyuncu olur.

Erdoğan Şenay

Tekniği yüksek bir futbolcu. Garanti yerlere top kullanmayı yeğledi dün gece. Birkaç hafta sonra onun da orta alandan ileriye çıkışlar yaparak Fener’in hücum güçlerine yeni hızlar kazandıracağı tartışılmaz…

Ahmet Çakar

Kesinlikle iyi bir oyuncu ama oynadığı mevkii; Aurelio’nun, Selçuk’un, Deniz’in yeri. Şimdi bakıyoruz, tek topu iyi oynasa da, kesici özelliği fazla olsa da, dengeli bir oyuncu olsa da, Aurelio’dan, Selçuk’tan ve Deniz’den fazlası ne? Bir yabancı kontenjanını bu mevkiide kullanmak ne kadar doğru? Maldonado, aslında Fenerbahçe’nin en güçlü olduğu yerine alınmış bir oyuncu.

Gürcan Bilgiç

Şilili görev oyuncusu olduğunu, üstündeki sorumluluğun sadece rakibi durdurup, topu en yakın arkadaşına vermekle yeterli olduğunu kavramış. Gösteriş içinde değil. İstediği gibi bir de rakibe karşı oynayınca minimum hata ile rahat bir maç oynadı

Can Bartu

Maldonado ilk kez boy gösterdi. Çok çabuk ve ayağında top tutmadan dikine oyunu seviyor. Şilili oyuncu futbolu biliyor. Tam bir ön stoper gibi, riske girmiyor. Topu olumlu kullanıyor. Müdahaleleri yerinde ve pas vermeyi biliyor. Bu da Fenerbahçe adına olumlu. Aurelio, bugüne kadar bu işi yavaş yapıyordu. Geriye ve yana oynuyordu. İleri de çıkmıyordu. Şimdi o da Maldonado’nun gelişiyle rahatladı. Dün gece sahanın iyi isimlerindendi. Topla, hünerlerini gösterdi. Fenerbahçe hücumdayken, Aurelio’nun bunda payı vardı. Maldonado ile iyi ikili olacaklarını gösterdiler.