Malezya Başbakanı’ndan kayıp uçak açıklaması

227 yolcusu bulunan Malezya'da kayıp uçakla ilgili yeni açıklama geldi.

2014 yılında Kuala Lumpur-Pekin seferi sırasında kayıplara karışan Malezya uçağı ile ilgili açıklama geldi. Pilotu tarafından kasıtlı olarak denize düşürüldüğü iddiası ATSB tarafında yalanlanmıştı.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, herhangi bir bilgiye ulaşılırsa Malezya Havayollarına ait 370 sefer sayılı uçağın arama çalışmalarına tekrar başlanabileceğini belirtti.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, 2014'te Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken kaybolan Malezya Havayollarına ait 370 sefer sayılı uçakla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılması durumunda arama çalışmalarının tekrar başlatılabileceğini söyledi.

Mahathir, düzenlediği basın toplantısında, kaybolan uçakla ilgili herhangi bir bilgiye ulaştıklarında arama çalışmalarını tekrar başlatabileceklerini belirtti.

Arama çalışmalarının durdurulmasından dolayı üzüntüsünü dile getiren Mahathir, kurbanların yakınlarının neler hissettiğini anlayabildiğini fakat aramanın sonsuza kadar devam edemeyeceğini kaydetti.

Kuala Lumpur-Pekin seferini yapan Malezya uçağı, 227 yolcusu ve 12 kişilik mürettebatı ile 8 Mart 2014'te kaybolmuştu. Malezya Havayollarına ait 370 sefer sayılı uçağı bulmak için yürütülen arama çalışmaları, üç yılın ardından sonuç alınamadan Ocak 2017'de noktalanmıştı. Bu yılın ocak ayında ABD şirketi Ocean Infinity, uçağın arama çalışmalarına tekrar başlamış, çalışmalar dün yeniden durdurulmuştu.

TRT