M.Ali Ilıcak Cindoruk’un DP adaylığını eleştirdi

M.Ali Ilıcak: Ağar, partiyi güçlü bir lidere teslim etmek yerine, zaman kazanmaya çalışıyor.

“Gelenin, gideni aratmasını” arzu ediyor kanısındayım. Biraz ağır olacak ama Hüsamettin Cindoruk artık evinde oturmalı. Sohbetlere katılıp anılarını anlatmalı. Aktif siyaset yapmamalı.
Ayıp oluyor. Milletle düpedüz alay ediliyor.
Dilimde tüy bitti!
Siyaset ciddi iştir. Yapıyorsan hakkını vereceksin. Milleti enayi yerine koymayacaksın. Geçmişte yaşayarak, geleceğe yön veremezsin. Tecrübe; gençlik, dinamizm ve azimle bütünleşebilirse hayat bulur.
Aksi takdirde, kahve köşelerindeki hikâyelerden ibaret kalır. Bunları söylemekten dilimde tüy bitti, kolumda derman kalmadı. Ama bir türlü siyaset adamlarına lafımızı anlatamadık. Demokrat Parti Ocak ayında kongreye gidiyor. Mehmet Ağar’ın adayı Hüsamettin Cindoruk. Herhalde Ağar, Cindoruk’un Demokrat Parti’yi uçuracağına inanmıyor. Anlaşılan, partiyi güçlü bir lidere teslim etmek yerine, zaman kazanmaya çalışıyor.
“Gelenin, gideni aratmasını” arzu ediyor kanısındayım. Biraz ağır olacak ama Hüsamettin Cindoruk artık evinde oturmalı. Sohbetlere katılıp anılarını anlatmalı. Aktif siyaset yapmamalı.
Ayıp oluyor. Milletle düpedüz alay ediliyor. 75 milyonluk ülkede, Demokrat Parti’nin başına yeni, yepyeni, umut vaat eden, karizmatik bir aday çıkmıyor mu? Yoksa alternatif olabilecek isimlerin önü, Ağar bir gün geri döner diye kesiliyor mu? Bu suallerimin cevabını Demokrat Parti’yi seven, gönül vermiş delegeler kongreye kadar düşünsün!
THY!
Geçen gün Türk Hava Yolları yönetim kademesinde yaşanan uyumsuzluktan bahsetmiştim.
Herhangi bir yalanlama gelmediğine göre, yazdıklarımın doğruluğu tescil edilmiş oldu. Havacılık ciddi iş. Atlasjet’in başına gelen talihsizlik hepimizi üzdü. Onlarca aile perişan oldu.
Ufacık bir hatanın, dikkatsizliğin nelere mal olduğu ortadayken, Türk Hava Yolları’ndaki yönetim zaafının vakit kaybetmeden ele alınması gerekmez mi?
Ya, Türk Hava Yolları’nın üç silahşörü; Temel Kotil, Candan Karlıtekin, Hamdi Topçu, birlikte uyum içinde çalışmayı kabul etmeli.
Ya da Türk Hava Yolları’nı yönetecek yeni isimler kurumun başına atanmalı. Çekişmeler, Türkiye’nin dışa açılan yüzü Türk Hava Yolları’nı zaafa uğratmamalı!