Maliye Bakanına istifa mektubu

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a bir mektup yazarak Bakan Unakıtan'ı istifaya davet etti.

AK Parti’de yönetime muhalif isimlerin başında yer alan Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, siyasette bir ilke imza attı. Çömez, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a gönderdiği bir mektupla, Unakıtan’ı istifaya devam etti. Mektubunda CHP’nin verdiği gensorunun reddedildiğini, gensoruya red oyu veren milletvekillerinin her birinin farklı gerekçeleri olduğunu dile getiren Çömez, “Bazıları size inandıkları için, bazıları ise CHP ile aynı safta görünmemek için red oyu kullandılar. Önemli bir kısmı da Sayın Başbakan’ın ‘birlik görüntüsünü bozmayın’ telkiniyle oyunun rengini belirledi. Sonuçta CHP’nin değil, AK Parti’nin dediği oldu. Peki Sayın Unakıtan, Kalkan bu ellerle gerçekten aklandınız mı? Kağıt üzerinde evet ama vicdanlarda hayır” ifadelerine yer verdi.

Turhan Çömez, mektubunda, “Eminim bu kanatime katılmayacaksınız… Ama bürokratlarınızla birlikte oturduğunuz komisyon sıralarında ya da Bakanlar Kurulu koltuklarında değil de, milletvekillerinin arasında oturursanız, bu satırların sahibiyle aynı kanaati taşıyan birçok milletvekilinin olduğunu göreceksiniz. Evet Sayın Unakıtan, belki de merak ediyorsunuz neden vicdanlarda aklanamadığınızı. Bu yazıyı okuyunca eminim siz de kendinizi mahkum edecek, belki de bugüne kadar aldığınız kararlardan en doğrusunu alacak ve istifa edeceksiniz. Bence bunu yapın. Yapmazsanız ve aynı üslupla yolunuza devam ederseniz, hem kendinize hem AK Parti’ye, hem de ülkeye zarar vereceksiniz” dedi.