Maltepe’de tapu sevinci

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Girne Mahallesi Narlıdere Caddesi üzerinde bulunan Fatih kıraathanesinde mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Törene CHP İlçe Başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, mahalle muhtarı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Başkan Zengin: Girne Mahallesi’nin güzide vatandaşları, hepimiz burada güzel bir paylaşım için toplanmış bulunmaktayız. Bu paylaşımı buraya ilk geldiğim zaman, sorunu çözme adına burada bir toplantı yapmıştık. Çok zaman geçti ama burada yapılan çalışmaların da nasıl önemli ve ciddi olduğunun da göstergesi bu geçen süre. Aradan uzun aylar geçmesine rağmen sorunları çözüyor olmaktan dolayı mutluyuz. Ne yaptık bu süre içinde, tapuların verilmesi gereken mahalleli dostlarımızın tapularının en ucuz şekilde ve incitilmeden verilmesi için çalışma yaptık. Özellikle meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar tespit komisyonunda verdiğimiz fiyatların çok daha altında fiyat vererek kararlarını aldılar.

Kendileriyle konuştuğumuz zaman vatandaşın alım gücünün çok altında fiyat verilmesi gerektiği konusunda bir mutabakata vardık. Bu konunda da karar verince her şey kolaylaştı. Ondan sonra da teknik heyetimiz bu konuda çalışmalar yaptılar. Ancak bu zamana kadar 28 tane tapuyu vermek nasip oldu. Bundan dolayı mutluyuz. Buraya sorunları çözmek için geldik. Aradan uzun aylar geçmesine rağmen sorunları çözüyor olmaktan dolayı mutluyuz. Geriye kalan tapu verilecek arkadaşlarımıza da teknik sorunlar aşıldıktan sonra, onların alım gücüne uygun şekilde tapuları vermeye devam edeceğiz. Bizim halkın yanında, halkın yararına işler yaptığımızın göstergesi bu tapulardır. Burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Daha sonra tapu dağıtımına geçildi. Belediye Başkanı Zengin’ in elinden tapularını alan hak sahipleri, oturdukları evlerinin sahibi olmanın mutluluğuyla Başkana teşekkür ettiler.