Malwın Jones Ödülleri sahiplerini buldu

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği 118 T Yönetim Federasyonu, Tepebaşı Lions Kulübü , düzenlenen törenle "Melwın Jones" ödüllerini dağıttı.

Törene katılan ünlü isimler kıyafetleriyle dikkat çekerken pop müzik sanatçısı Sertab Erener, Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek şarkının İngilizce olması gerektiğini söyledi.

118 T Lions Türkiye Federasyonu tarafından alanlarında başarılı çalışmalara imza atan kişiler ödüllendirildi. Ödül törenine eski Bakanlardan Cavit Kavak, Yaşar Okuyan ve Mükerrem Taşçıoğlu, Sanatçılar Mustafa Erdoğan, Gülben Ergen ile 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal da katıldı.

Taksim Divan Otel’de düzenlenen törende Gazeteci Uğur Dündar, Şarkıcı Sertab Erener, Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun sanat yönetmeni Mustafa Erdoğan, Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak, iş dünyasından Suna Kıraç ve gazeteci Ruhat Mengi “Melwın Jones” ödülüne layık görüldü.

Ödülünü Lions Kulubü Başkanı Nilüfer Ogan’dan alan Gazeteci Dündar, hayatı boyunca amacının toplumsal anlamda hizmet etmek olduğunu vurguladı. Kuş gribiyle ilgili hazırlanan reklam filminde ücret almadan yer aldığını anlatan Dündar, amacının menfaat gözetmeksizin topluma hizmet vermek olduğunu dile getirdi.

Sanatçı Sertab Erener ise ödülün kendisine verilmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek “Gücüm yettiğince şarkı söylemeye devam edeceğim.” dedi.

Ödül töreninin en ilginç anı ise Sanatçı Sertab Erener’in Erovision Şarkı Yarışması’ında Türkiye’yi temsil edecek şarkı ile ilgili yorumu oldu. Yarışmada Türkiye’yi temsil edecek olan Sibel Tüzün ve şarkısı ‘Süper Star’ ile ilgili olarak yorum yapmamak için prensip kararı olduğunu belirten Erener, ancak şarkının türkçe olarak seslendirilmesi fikrine karşı olduğunu söyledi. Bu konuda Türkiye olarak artık tecrübeli olduklarını ifade eden Erener “Şarkı kesinlikle ingilizce seslendirilmeliydi.” dedi.

Üzerindeki kıyafetiyle de basın mensuplarının ilgisini çeken Erener kıyafetiyle ilgili bir soruya, üzerindeki elbisenin eski olduğunu ancak bu tarzı sevdiği için tercihini bu yönde kullandığını söyledi.

Törenin ilginç anlarından birini de gazeteciler oluşturdu.İyi görüntü alabilmek için izdihama neden olan gazetecilerin çabası kısa süreli bir paniğe neden oldu.

Tören sonunda, ödül alanlar topluca fotoğraf çektirdi.