Mamak’ta 21 branşta ücretsiz eğitim

Ankara Mamak Belediyesi'nin konservatuar ve meslek edindirme kurs kayıtları 2 Eylül'de başlıyor.

Ankara Mamak Belediyesi’nin konservatuar ve meslek edindirme kurs kayıtları 2 Eylül’de başlıyor. Yeni dönemde 21 branşta verilecek ücretsiz eğitimlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar Mamak Kültür Merkezi Sosyal İşler Müdürlüğü ve Aile Merkezleri’ne başvurarak kayıt yaptırabilecek.
    
    Mamak’ta her evden en az bir kişiyi kültürel ve sanatsal faaliyetlerle buluşturmak için titiz bir hazırlık yaptıklarını kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 7’den 70’e Mamaklıların kurslarda yeteneklerini keşfedeceklerini söyledi. 2013-2014 kurs döneminin hayırlı olmasını dileyen Akgül, Mamaklıları kurslara davet etti. 13 Eylül’de sona erecek başvuruların ardından 14-15 Eylül tarihlerinde konservatuar seçme sınavı yapılacak.

    KURS SONRASI SERTİFİKA

    Aile bütçesine katkıda bulunmak ve meslek sahibi olabilmek için bu kursların çok büyük bir adım olduğunu belirten Akgül, “Amacımız kurslara katılan vatandaşlarımızın yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak.” dedi. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen kurslarda bu yıl; Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, tiyatro, halk oyunları, saz, gitar, keman, ney, ud, drama, semazen, dikiş, nakış, ebru, hat, resim, tezhip, cilt bakımı ve takı tasarım branşlarında hizmet verilecek. Uzman hocalar tarafından verilen kursların ardından, başarılı kursiyerlere sezon sonunda sertifika verilecek.

    Kurslar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 550 71 81 ve 320 20 53 numaralı
telefonlardan detaylı bilgi alabilecek.