Mamak’ta basın futbol turnuvası başlıyor

Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen Basın Futbol Turnuvası için ilk adım fikstür çekilişi ile atıldı.

Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen Basın Futbol Turnuvası için ilk adım fikstür çekilişi ile atıldı. Ankara’daki basın kuruluşlarının oluşturdukları takımların kaptanları önünde yapılan çekilişle 16 Eylül Pazartesi ilk düdükle başlayacak olan müsabakalara katılan takımların grupları belli oldu. Başkentte görev yapan basın mensuplarının birincilik kupasını kaldırabilmek için mücadele edeceği turnuvanın ilk kurasını Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül çekti.
    Basın mensuplarının yoğun bir tempo içinde çalıştıklarına dikkat çeken Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Haber peşinde koştururken basın mensubu arkadaşlarımız spora ve kendilerine vakit ayırmaya zaman bulamıyorlar. Bu turnuva ile stres atabileceklerini ve bir arada vakit geçirerek dostluklarını pekiştireceklerini düşünüyorum. Hak eden kazansın.” diye konuştu.
    Turnuvaya 20 basın kuruluşu kendi aralarında takım kurarak katıldı. Mamak Belediyesi Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde yapılacak olan karşılaşmalar 5 grupta gerçekleşecek. 5 grupta 4’er takım mücadele edecek. Gruplarda ilk üç sırayı alan takımlar ve en iyi 4. olan takım bir üst tura çıkacak. Müsabakalar 2’inci turda tek maç eleme sistemiyle devam edecek ve 2. turun ardından turnuva çeyrek final yarı finalle devam edecek.
    Mamak Belediyesi basın futbol turnuvasına katılan takım oyuncuları Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nin imkanlarından da ücretsiz yararlanabilecek.

Gruplar
1. grup – ATV, Kanal A, Habertürk Gazetesi, Skytürk 360
2. grup – Kanal D, Kanal 7, Yeniakit Gazetesi, Show TV
3. grup – Milliyet Gazetesi, Habertürk TV, Kanal B, Sabah Gazetesi
4. grup – İHA, Cihan Haber Ajansı, Hürriyet Gazetesi, Bugün Gazetesi
5. grup – Fox TV, Star Gazetesi, TRT, Zaman Gazetesi