Mamak’ta örnek sokak uygulaması

Ankara Mamak Belediyesi, sokaklarda yeni bir uygulamaya imza attı.

Ankara Mamak Belediyesi, sokaklarda yeni bir uygulamaya imza attı. Çarşı içi ve Peyami Sefa Mahallesi’nde belirlenen sokaklara örnek sokak uygulaması başlatan belediye, sokağın ihtiyacı olan yenileşmeyi gerçekleştirecek.

Örnek sokak çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mesut Akgül, cadde ve sokaklarda
gerçekleştirilen uygulamanın şehirleşmenin önemli ayaklarından biri olduğunu kaydetti. Akgül, örnek sokaklarla ilçenin sokaklarına yeni bir kimlik kazandırmak için harekete geçtiklerini belirtti.

ÖRNEK SOKAKLAR ÇOĞALACAK

Peyami Sefa Mahallesi’nde 450 metre uzunluğunda 367 ve 368. sokaklar ve 600 metre uzunluğunda Mamak çarşı içinde uygulanmaya başlanan yenileme çalışmaları kapsamında fiziki etkenler nedeniyle çöken, kırılan ya da bozuk durumda olan sokaklarda eski asfalt sökülerek yerine hammaddesi klinker olan yer döşemesi uygulanıyor. ilçeye özel bir prestij kazandıracak örnek sokaklar ayrıca dekoratif süs
aydınlatmalarıyla aydınlanacak. Örnek sokak uygulamalarının Mamak’ta artarak devam edeceğinin altını çizen Akgül, “Seçilen malzeme, yapılan işçilik ve uygulanan projeyle sokaklar yeni kimliklere kavuşacak ve örnek sokak çalışmamızı Mamak’ta yaymayı düşünüyoruz.” dedi.