Mamak’ta tiyatro heyecanı

Ankara Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni bir oyunu sahnelemek için çalışmalara başladı.

Ankara Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni bir oyunu sahnelemek için çalışmalara başladı. Kent Tiyatrosu, ünlü Amerikalı vodvil yazarı Margaret Mayo tarafından yazılan ‘Çocuğum’ adlı oyunu tiyatro severlerle buluşturacak.

Evlilik ilişkisi ve kıskançlık üzerine yazılmış en iyi komedilerden biri olan Çocuğum adlı oyunda, eşinin kıskançlık krizlerinden kurtulmak için sürekli yalan söyleyen ve her yalanını bir başka yalanla kapatmaya çalışan bir kadının neden olduğu olaylar dizisi sahneleniyor.

Kent Tiyatrosu başta olmak üzere Mamak Belediyesi Konservatuarı’nın tam bir okul gibi çalıştığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Kent Tiyatrosu hem sanatı vatandaşlarla buluşturuyor hem de bir okul, bir akademi gibi çalışıyor. Birbirinden güzel oyunları başta Mamaklılar olmak üzere tüm Başkentlilerle ücretsiz buluşturan Kent Tiyatrosu sahne sanatlarına meraklı gençler için okul vazifesi görüyor. Sanatseverler tiyatronun birbirinden güzel eserleriyle buluşurken gençlerimizde sahnede deneyim kazanıyor, kendini geliştiriyor. Her hafta cumartesi Mamak Kültür Merkezi’ne bütün tiyatro severleri bekliyoruz” dedi.

Yönetmenliğini Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak’ın üstlendiği oyunun tekst çalışmaları başladı. Ocak ayında sahnelenmesi hedeflenen oyunda yaklaşık 20 oyuncu görev alacak.