Manavgat yağlı pehlivan güreşleri yeni stadyumda yapılacak

Bu sene 2'ncisi yapılacak olan Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin, Kum mevkiinde yapımı bitmek üzere olan Atatürk Stadyumu'nda yapılacağı bildirildi.

Bu sene 2’ncisi yapılacak olan Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin, Kum mevkiinde yapımı bitmek üzere olan Atatürk Stadyumu’nda yapılacağı bildirildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, 2. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin bu sene 29 Eylül’de yapılacağını söyledi. Güreşlerin, yapımı son aşamaya gelen yeni Atatürk Stadyumu’nda yapılacağını belirten Sözen, stadyuma ek tribün eklemeleriyle yağlı güreş etkinliğini 10 bin kişi izleyecek hale getireceklerini kaydetti. Sözen, “Stadyumumuz tamamlanma aşamasında. Yağlı güreşlerimizi yeni stadımızda yapacağız. Güreşlerimize 10 binin üzerinde izleyici bekliyoruz. Yağlı güreşlerimiz, kentin gelecekteki yapacağı başarılı spor faaliyetlerinin başlangıcı olacaktır. Kentimize böylesine büyük bir spor altyapısı kazandırdığımız için mutluyuz. Sonraki hedefimiz gençlerimizi spora yönlendirmek olacak. Gençlerimiz, çocuklarımız; futbol, güreş, atletizm gibi çeşitli spor dallarına bu sağlam spor altyapısı ile adım atacak.” dedi.