Mancini gol yeme sorununu kökten çözüyor

Galatasaray'da gol yeme sorununu çözmek isteyen Mancini, transfer istiyor.

İngiliz stoperi ne pahasına olursa olsun kadrosunda görmek isteyen Mancini, tecrübeli oyuncuyu savunmanın lideri haline getirip, gol yeme sorununu kökten çözmeyi hedefliyor

Bir süredir adı Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan John Terry için Sarı-Kırmızılılar’ın planı, kadroya sadece bir stoper takviye etmekten ibaret değil. Teknik patron Roberto Mancini, 32 yaşındaki oyuncuyu savunmanın lideri haline getirmek istiyor.

Fanatik'in haberine göre Terry’nin tecrübesinden faydalanıp, tüm defansı organize etmesini sağlayacak olan İtalyan hoca, böylece gol yeme sorununa kökten çözüm bulunacağını düşünüyor. Terry ile birlikte Manchester City’den Kolarov’la da ilgilenen Cim Bom’da, yabancı kontenjanı sorunu ise ilk olarak Riera ve Dany’nin gönderilmesiyle açılacak. Riera’nın kalan alacaklarının ödenerek sözleşmesinin fesh edilmesi, Dany’nin de Türkiye veya Fransa’dan bir kulübe kiralık gönderilmesi gündemde. 

30 milyon Euro’yu kullanacak

Konuyla ilgili olarak Mancini’nin raporunu Başkan Ünal Aysal’a sunduğu öğrenildi. Yeni yapılacak transferlerde, Aysal’ın belirlediği 30 milyon Euro’luk bütçe kullanılacak. Zira kanat takviyesi de yapmak isteyen Sarı-Kırmızılılar, Manchester United’ın gözden düşen yıldızları Ashley Young ve Valencia ile yakından ilgileniyor.

Drogba’nın kaptanıydı

Terry, Chelsea’de uzun yıllar birlikte oynadığı Drogba’nın kaptanlığını yaptı. Fildişi Sahilli oyuncu, kaptanını Galatasaray’a gelmesi için ikna etmeye çalışıyor. Chelsea ise Terry’nin sözleşmesi sezon sonunda biteceği için transferinden para kazanmak amacıyla devre arasında oyuncuyu satmaya sıcak bakıyor.