Manga Belarus’a ‘fan’la çağrılıyor

Eurovision'da büyük başarıya imza atan Manga, Belarusluların gönlünde taht kurdu.

Türkiye’yi Eurovision’da temsil eden ve 2’inci olarak büyük bir başarıya imza atan Manga, Belarusluların gönlünde taht kurdu. Müzik yarışmasında Mangayı dinleyen Belaruslular ona hayran kaldı. Yarışma sonrası bir fan kulübü kuran bir grup manga hayranı, sevdikleri sanatçının ülkelerinde konser vermesi için değişik kampanyalar yürütüyor.

Manga hayranı gençler, kampanyalarını daha iyi yürütmek için Türkçe de öğreniyor. Fan kulübü kurucularından olan İra Karkozova manga hayranlığının eurovısıondan sonra parlamaya başladığını ifade ediyor.

5 kişiyle başlayan hareketin şu anda binleri geçtiğini kaydeden manga hayranı Karkozova; “Eurovisondan önce Mangayı ve Türkiye’yi tanımıyorduk. Yarışmada bizi kendine hayran bıraktı. Manga’yı tanıtmak için broşürler hazırladık. Kampanyalar yapıyoruz. Broşürleri caddelerde alışveriş merkezleri önünde dağıtıyoruz” diyor

Organizasyonun yaygınlaşmasıyla Türkiye hayranı insanların çoğalmaya başladığını belirten Karkozova aralarında iyi dostluklar kurduklarını bildiriyor.

Kulüp çalışmaları hakkında bilgi veren Karkozova, şunları ifade ediyor:

“13 Temmuz 2010 günü kurulduk. Şu ana kadar 2 toplantı gerçekleştirdik. Çok foto ve video çektik. Ve şimdi Manga’nın sitesinde bunun hakkında link var. Hayranların çoğalması için çalışmalar yürütüyoruz. Minsk radyoyu her gün arıyoruz ve Manga’nın şarkılarını ısmarlıyoruz. Özel broşür da yaptık. Onun içinde Manga’nın hakkında genel bilgi var. Değişik fikirlerimiz var. Örneğin, ülkemizde çok müzik sitesi var ve bu sitelerde Manga hakkında bilgilerin yer almasını istiyoruz”

Manga’nın kendilerini birleştirdiğini aktaran, Karkozova fan kulubü sayesinde arkadaşlıklarının arttığını kaydediyor.

Manga sayesinde bazı arkadaşlarının Türkçe öğrenmeye başladığını belirten Karkozova,  sevdikleri hayranı oldukları Manga’yı ülkelerinde konser vermeye davet ediyor.

NESLİHAN TALAN

manga2.jpg