Manisa Belediyesi Murat Boz konserinde yaşananları kınadı

Manisa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen Murat Boz konserinde yaşanan olaylar ve sanatçının konseri yarıda bırakmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Manisa Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen Murat Boz konserinde yaşanan olaylar ve sanatçının konseri yarıda bırakmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Belediye olarak kamuoyunda, konserde çıkan olaylara yönelik yanlış anlaşılmaları engellemek adına açıklama yapmanın uygun bulunduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere Manisa Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkuyla kutlanmasına yönelik bir dizi etkinlik gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda haftalardır kamuoyuna duyurusu yapılan ünlü sanatçı Murat Boz, Cumhuriyet Meydanı’nda sahne almıştır. Konser esnasında Zabıta Müdürlüğümüz’e bağlı ekiplerin gözlemlerine göre yaklaşık 15 kişilik bir grup, konserin başlamasıyla beraber meydanın arkasından sahne önüne kadar halkı rahatsız edecek şekilde yaklaşmışlardır. Konser esnasında da ön sıralarda yer alan grup, taşkınlık yaparak özellikle bayanları rahatsız etmiştir. Ardından büyüyen olaylarla beraber söz konusu grup, Manisa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personele zor anlar yaşatmıştır. Bariyerleri tekmeleyen grup, sözlü tacizlerle devam ettikleri provokasyonlarında sahneye pet şişe ve çeşitli materyaller atarak Murat Boz’un konserine devam etmesini engellemiştir. Sanatçı, büyüyen olayların sonrasında sahneyi terketmiş, konserini noktalamıştır. Konserin bitmesini müteakip şiddetini daha da arttıran provokatörler, ekiplerin onları yatıştırma çabalarına karşılık vermemiş, gerek sözlü tacizlerine gerekse fiziksel şiddete devam etmiştir. Uzun süren olaylar sonunda meydan boşaltılmıştır. Kamuoyunun dikkatini çekmek istediğimiz önemli husus, konser alanında Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından tüm güvenlik önlemlerinin alınmış olmasıdır fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen olaylar şiddetini arttırmıştır. Manisa Belediyesi’ni yıpratmak adına her türlü girişimde bulunan provokatörlerin halk konserinde de kendilerini göstermiş olmasının, Manisa halkı ve sahne alan sanatçı adına üzüntü verici olduğu açıktır. Olaylara yönelik Emniyet Müdürlüğü’nce gerekli incelemelerin başlatılması için girişimde bulunulmuştur. Emniyet Müdürlüğümüz’ün, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu gölgeleyen söz konusu şahısların tespit edilmesi ve cezalandırılması konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğinden eminiz. Bu gece yaşanan olaylar nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasına gölge düşüren kişileri, alanı dolduran halkımız adına Manisa Belediyesi olarak kınıyoruz.”