Manisa Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için kurs açacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Atatürk Gençlik ve Eğitim Merkezi (AGEM), yeni dönem başlamadan önce YGS, LYS ve SBS'ye hazırlanacak öğrencilere kurs açacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Atatürk Gençlik ve Eğitim Merkezi (AGEM), yeni dönem başlamadan önce YGS, LYS ve SBS’ye hazırlanacak öğrencilere kurs açacak. Bunlara katılmak isteyenlerin sınavla belirleneceğini belirten AGEM Müdürü Duygu Özkal Karataş, başvuruların başladığını ve kayıtların, 20 Ağustos 2014’e kadar devam edeceğini söyledi. AGEM olarak bilim, kültür ve bilgi merkezi olmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen, bunları davranış haline dönüştüren, kendini yenileyen, mutlu ve güvenli bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi. Kayıtların tamamlanmasıyla birlikte sınavın 23 Ağustos’ta yapılacağını hatırlatarak, “Sınavın ardından, başarılı olan 300 öğrencimizi usta eğitmenlerimizle YGS, LYS ve SBS’ye hazırlayacağız.” diye konuştu.

Sınavın ardından AGEM’e katılmaya hak kazanacak öğrencilerin, 16 kişilik sınıflarda ve akıllı tahtalar eşliğinde eğitim göreceğini ifade eden kurs sorumlusu Cihan Tubikoğlu ise, “Sınavın ardından belirlenecek olan yaklaşık 300 öğrencimiz, 15 usta eğitmenimiz tarafından sınavlara hazırlanacak.” dedi. Kursların aile bütçeleri gözönüne alınarak yapıldığını aktaran Tubikoğlu, “Kurslara kabul edilen öğrencilerimizden, sadece kırtasiye masrafı olarak 450 lira, dokuz ay taksitle alınacak. AGEM Dershanesi, kâr amacı gütmeden vermiş olduğu bu eğitimiyle özel bir yere sahiptir.” diye konuştu. Geçen dönem 296 öğrencinin eğitim gördüğünü sözlerine ekleyen Tubikoğlu, “Temmuz ayı içerisinde LYS öğrencilerimiz, ağustos ayı içerisinde de TEOG öğrencilerimize rehberlik hizmeti sunarak tercihlerine yardımcı olacağız. Umarız bütün öğrencilerimiz hedefledikleri yerlere ulaşacak ve biz de onların başarısıyla gurur duyup bir sonraki yıl için hedefimizi büyüteceğiz.” dedi. CİHAN