Manisa’da AK Parti afişleri toplatılıyor! Sebep “ü” harfi

Manisa'da AK Parti afişleri toplatılıyor! Sebep ise ''Her Şey Türkiye İçin'' yazısındaki "ü" harfi.

Manisa 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu, CHP Manisa İl Başkanı Vehbi Köse’nin başvurusu üzerine AK Parti’nin ”Her Şey Türkiye İçin” yazısı bulunan afişlerindeki ”ü” harfinde Türk Bayrağının sembolize edildiği gerekçesiyle afişlerin kaldırılmasını kararlaştırdı.

CHP Manisa İl Başkanı Köse, AK Parti’nin ”Her şey Türkiye İçin” yazısı bulunan afişlerinin kaldırılması için Manisa 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu’na başvuruda bulundu. Başvuruyu değerlendiren 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu, afişlerin bulundukları yerlerden toplatılmasına karar verdi. Kurul, ayrıca afişlerin toplatma masraflarının da AK Parti’den tahsil edilmesini kararlaştırdı.
Seçim Kurulu, kararın birer örneklerini Manisa Emniyet Müdürlüğü ile CHP ve AK Parti il teşkilatlarına tebliğ etti. CHP Manisa İl Sekreteri Ahmet Çiftçi de AK Parti’nin afişlerinin önünde yaptığı basın açıklamasında, şunları kaydetti:

”Antalya İl Başkanlığının bu konuda yapmış olduğu müracaat sonuçlanmış olduğundan, Manisa İl Başkanımız Vehbi Köse de bununla ilgili olarak seçim kuruluna başvuruda bulundu. Milli ve manevi değerlerin kullanıldığı hiçbir amblem ya da işaretin olmaması gerekiyor.

İl başkanımızın başvurusu olumlu neticelendi. Bu bayrakların ve benzeri işaretlerin kaldırılması yönünde karar var. Bunlar emniyet aracılığı ile toplatılacaktır.” AK Parti afişlerinin toplatılması ile ilgili kararın kendilerine ulaştığını belirten Manisa Emniyet Müdürü Adem Aydemir de ”Biz de bu yazının gereği için AK Parti İl Başkanlığına tebliğ edeceğiz” dedi.