Maradona: Elimi Julia Roberts için keserim

Arjantin'in eski süper milli futbolcusu Diego Armando Maradona, ''Elimi, Julia Roberts için keserim'' dedi.

Fransa’da 61. Cannes Film Festivali’nde gösterilecek yaşamını anlatan film için gelen 47 yaşındaki Maradona, Amerikalı Oscarlı oyuncu Julia Roberts’a hayran olduğunu söyledi.

Maradona, bu arada, ”Çingeneler Zamanı” ve ”Underground: Yeraltı” filmiyle Cannes’da 1989-1995’te en iyi yönetmen ve Altın Palmiye alan Emir Kusturica ile ortak bir film yapmanın önemini anlattı.

Düzenlediği basın toplantısında Julia Roberts’a büyülendiğini söyleyen Maradona, kendi hayatını anlatan Kusturica’nın eseri için Cannes’a geldiğini ve hayalindeki Julia Robets’la (40) karşılaştığını belirtti. Maradona, Roberts’ı görmesi sırasındaki duygularını basın mensuplarına aktardı.

Diego Maradona, Arjantin’in aldığı 1986 Dünya Kupası’nın çeyrek finalinde İngiltere ile oynarken kaleci Peter Shilton’ın filelerine eliyle attığı, ancak hakemin görmediği için sayılan gol için ”O gölü elle atmadım, Tanrı’nın eliydi” demişti. Maradona, basın toplantısında söz konusu golü hatırlatarak, ”İşte o eli Julia Roberts için keserim. Gelsin yanımda minik göğüs haçımın yanında yürüsün veya ben onun peşisıra gideyim bu yeter. Keserim o eli o onun aşkına” dedi.

Maradona, basın toplantısında daha sonra Brezilya’nın dünyaca ünlü futbolcusu Pele hakkında şöyle konuştu:

”Pele akşam saat on oldu mu yatar. Ben ise sabahın körlerine dek saat beşe kadar gezer durur kandil söndürürüm. Hatalar ve kötülüklerin timsali oldum. Kızlarıma Pele hakkında konuşmayacağıma söz vermiştim.”