Mardin’de 10 bin kişi Danimarka’yı protesto etti

Saadet Partisi (SP) tarafından organize edilen 'Peygamber'e saygı' mitingine katılan 10 bin kişi Danimarka'ya tepki gösterdi.

Mitingde çok sayıda polis geniş güvenlik tedbirleri aldı. Giriş ve çıkışlarda vatandaşlar üst araması yapıldı.

Saadet Partisi tarafından düzenlenen mitinge Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Saadet Partisi GİK yönetim kurulu başkanı Ömer Hatipoğlu, Güneydoğu bölgesi Saadet Partisi il başkanları ve davetliler katıldı. Yaklaşık 5 saat süren mitingde konuşma yapan Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, dünyada 1.5 milyar Müslüman yaşadığını, bunlardan 500 milyonunun aç olduğunu belirterek, artık Müslümanların kenetlenmesi gerektiğini söyledi. Bütün Müslümanların gayri safi milli hasılasının Almanya’nın gelirinin yarısı olmadığını ifade eden Dilipak, “Tüm dünyanın gelirini 300 milyonluk Amarika tek başına alıyor. Yeryüzünün tüm açları sizin yetiminizdir. Müslümanların yeniden iman etmesi gerekir. Bizi öldürmeye gelenler bizde dirilsinler, Doğu da batı da Allah’ındır.” dedi

İnsanlar anne ve babalarını kendilerinin seçmediğini vurgulayan Dilipak, şöyle konuştu:

“Böyle bir dünyada Allah’a kitabına ve Resulüne iman edenler yeryüzünün sulhunden selametinden sorumludurlar. Ne varki biz kendi derdimize düştük. İnsanlara hakkı, adaleti anlatmaktan uzak kaldık. Çünkü biz de bilmiyorduk. Her şeyimiz işgal edildi Coğrafyamız, beynimiz, kıyafetimiz, yediklerimiz, içtiklerimiz her şey onların eline geçti. Önce malımıza el koydular sonra canımıza kastettiler. Şimdi yüreğimize müdahale etmek, inancımıza el koymak istiyorlar. Bu bugün olmadı. Bunu dün kaybettik, yeni fark ediyoruz. Eğer her şey bu mitingde bağırmalarınızdan ibaret ise hiçbir şey değişmeyecek. Buradan gittikten sonra siz kendi hayatınızı Allah’a ve Resulüne göre yeniden tanzim edecekseniz. Tefrikayı sona erdirip saflarınız sıklaştırırsanız Allah da size yardım edecektir. Müminler kardeştir. Haksızlık kimden gelirse gelsin mazlumdan yana zalime karşı durmalıyız. Çünkü biz hakka tapan bir milletiz. Sadece karanlık Danimarka’dan neşet etmiyor. İslam coğrafyasında Müslümanlar Allah’ın ipini bıraktılar. Onun için bu belalar başımıza geliyor. Onun için merhamet edin. Kendinize merhamet edin. Karanlığın en koyu anı aydınlığa en yakın an olduğu zamandır. Allah bize okumayı emretti. Biz cehalete karşı olmalıyız. Neden çocuklarımız âlim olmasın. Bizim okumaya ihtiyacımız vardır. İbrahim’in Allah’ı bizim Allahımız İsa’nın Allah’ı bizim Allahımızdır. Yeter ki siz aranızdaki tefrikayı son verin. Mezhepleriniz, tarikatlarınız sizi ayırmasın. Dinde tartışmaya girmeyin. Bu topraklar arzı mevt olan topraklar. Burada insanı insana kırdırtmaya çalışıyorlar. Uyanık olalım.”

Sık sık Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasını kesen mitinge katılan binlerce vatandaş, Amerika, İsrail ve Danimarka’yı protesto etti. Daha sonra miting, ilahi ve ezgilerin okunmasıyla birlikte alandaki binlerce vatandaş sessizce dağıldı.