Mardin’e kurulacak fakültelerin müjdesi geldi

Mardin Milletvekili Beşir Hamidi, Mardin'de kurulacak mimarlık ve mühendislik fakültesi ile güzel sanatlar fakültesinin Bakanlar Kurulu kararından sonra cumhurbaşkanı tarafından imzalandığını söyledi.

Hamidi, önümüzdeki yıldan itibaren mimarlık fakültesine öğrenci alınmasına başlanacağını belirterek, “Mardin bunları çoktan hak etti. AK Parti iktidarına fakültelerin açılması için büyük çaba sarf ettik. Şu anda fakülte binaları için yer tahsisi ve restorasyon çalışmaları başladı. Önümüzdeki yıldan itibaren eğitim ve öğretim hizmetine girecek olan fakültelerimiz son derece modern teknoloji ile donatılacaktır.” dedi.

Seçim döneminde verdikleri sözleri yerine getirmek için büyük çaba sarf ettiklerini vurgulayan Hamidi, “Hayal diye adlandırdığımız Beyaz Su Projesi hayata geçti. Bir yıl sonra Mardin suya kavuşacaktır. Aynı şekilde fakülteler için de yapıldı. Ama çok şükür bir tane değil iki fakülteye kavuştuk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mardin en güzel hizmete layıktır.” diye konuştu.