Marketteki bıçaklı gasp güvenlik kamerasına yansıdı

Bir markete müşteri gibi giren iki kişi kasadan 150 lira ve 20 paket sigara çaldı.

Bir markete müşteri gibi giren iki kişi kasadan 150 lira ve 20 paket sigara çaldı. Olay yerinden yaya olarak kaçan hırsızlar güven timleri tarafından yakalandı. Olay anı marketteki güvenlik kamerasına yansıdı.

Öğlen saatlerinde meydana gelen olayda, N.A (17) ve F.K (12) girdikleri markette kasiyeri bıçakla tehdit ederek 150 TL ve 20 paket sigara alarak kaçtı. Olay, kasiyerin markette tek başına olmasını ve içeride müşteri olmamasını fırsat bilen hırsızlar önce markete müşteri gibi girdiler. Müşteri gibi davranan hırsızlar aldıkları ürünleri kasaya getirdi. Kasiyer kasanın altına doğru eğilerek poşet çıkarttığı sırada ceplerinde bulunan bıçakları çıkartan zanlılar kasiyeri korkuttu. Olayın şokunu yaşayan kasiyer kasada bulunan paraları hırsızlara verdi. Daha sonra sigara reyonunda bulunan sigaraları da isteyen zanlılar bir poşet açarak kasiyerden sigaraları da vermesini istedi. Kasiyer poşete bir kaç paket sigara koyduktan sonra kasadan uzaklaşmasını isteyen hırsızlar, sigara reyonundan kendileri geçerek sigara paketlerini ellerindeki poşete doldurdular. Hırsızlar daha sonra marketten hızlıca yaya olarak kaçtı.

Hırsızlardan biri marketten çıktıkları sırada elindeki bıçağı kasada bıraktı. Kasiyer olayın şaşkınlığı içerisinde telefonuyla polis ekiplerine ihbarda bulundu.
Güven timleri tarafından yolda yürüdükleri sırada fark edilen hırsızlar, gözaltına alınarak polis merkezine getirildi. Polisler hırsızların üzerini aradıkları sırada gasp için kullandıkları diğer bıçak zanlının üzerinden çıktı. Hırsızların polise verdiği ifadesinde, çaldıkları paralarla borçlarını ödediklerini ve sigaraları da para karşılığı sattıklarını kaydettiler.

Daha öncede hırsızlıktan kayıtları bulunan zanlılar ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.