Marmara Denizi’nde camgöz köpek balığı

Tekirdağ'da, Marmara Denizi açıklarında, 3 metre 40 santimetre uzunluğunda, 320 kilogram ağırlığında camgöz köpek balığı yakalandı.

Daha önce de köpek balığı yakalamak için denize açıldıklarını ifade eden Ülker, yakaladıkları balıkları başta Bulgaristan olmak üzere İtalya gibi ülkelere sattıklarını bildirdi. Köpek balığına Türkiye’de talep olmadığını belirten Ülker, şunları kaydetti: ”Yakaladığımız camgöz köpek balığı Marmara Denizi’nde yakalanan en büyük balıklardan birisi. Balığı 5 saatte yakalayabildik. Köpek balığını 240 metre derinlikte (com) diye adlandırdığımız bir bölgede yakaladık.

Saldırgan bir balık olan camgöz köpek balığı, kıyı bölgelere yaklaşmadığından kimsenin korkmasına gerek yok. Balığın tek zararlı yönü çok fazla balık tüketiyor olması ve yakalamaya çalışırken ağlarımızı parçalaması. Köpek balığı yakalayıp kar elde etmeye çalışırken elimizdeki ağlardan oluyoruz.”

Balığı yakalamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen İtalya’dan talep aldıklarını belirten Ülker, balığı 900 YTL’ye satışa sunacaklarını söyledi. Ülker, 3 metre 40 santimetre uzunluğunda, 320 kilogram ağırlığında camgöz köpek balığını satış reyonunda sergilediklerini ve köpek balığının halkın büyük ilgisini çektiğini kaydetti.