Marmara’da yarın da yağış var

Bugün (Pazartesi) Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteorolojik verilere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu Karadeniz’in doğusu ile Doğu Anadolu’nun doğusu, akşam ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, kuzey Ege’nin iç kesimleri, batı Karadeniz ile İç Anadolu’nun kuzeybatısı yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak.

Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığı batı bölgelerde 1-3 derece artarken doğu bölgelerde hissedilir derecede (8-10) azalacak. Rüzgar; batı ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta, yurdun kuzey kesimlerinde kuvvetli ve fırtına şeklinde esecek.

Yarın hava sıcaklığı batı bölgelerde azalacak. Marmara, batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun kuzeyinde kar yağış bekleniyor. Doğu Anadolu’da sabah saatlerinde kar yağışı olacak. Kıyı kesimleri az bulutlu ve diğer yerler de çok bulutlu geçecek.