Marmaray Projesi Türk Ocakları’nı gururlandırdı

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Marmaray Projesi ile Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Marmaray Projesi ile Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Ekonomik kalkınma, şehirlerdeki yatırımlar ve büyüme ile ülkedeki demokratikleşme sürecinin Türkiye’nin milli sevdalılarını sevindireceğini söyleyen Genel Başkan Öz, ulaşım projenin gururla karşıladıklarını kaydetti.

    Türk Ocakları Samsun Şubesi’nde düzenlenen Karadeniz Şubeleri Bölge İstişare Toplantısı katılan Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, ülke gündemine için değerlendirmelerde bulundu. Demokratikleşme süreci üzerinde hassasiyetle duran Genel Başkan Öz, kültür ve kimliğine sahip çıkarak bir dünya devleti haline gelme yolunda ilerleyen Türkiye’nin gerçek manada demokratikleşmesinin en başta milliyetçi düşünceyi benimseyen kesimleri sevindireceğini vurguladı.

    Terörün sona erdirilmesine yönelik yürütülen çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan Türk Ocakları Genel Başkanı, terör örgütü PKK’ya verilen tavizlerin bölücüleri bugün de tatmin etmediğinin görüldüğünü ifade eden Mehmet Öz, tavizlerle örgütün taleplerinin giderek artmaya başladığının altını çizdi. Öz, “Örgütün nihai hedefi 4 parçalı Kürdistan’dır. PKK sadece Türkiye’de değil Suriye ve Kuzey Irak’ta da etkili olmak istemekte, bunun arayışı içindedir. Yapılacak şey bellidir. Siyasetle terör tehdidi ortadan kaldırılarak, etnik, mezhep ve köken ayırımı yapılmaksızın bütün vatandaşlar kucaklanarak demokrasi kökleştirilmeli, gereksiz kutuplaşmalardan kaçınılmalıdır.” şeklinde konuştu.

    BAŞÖRTÜSÜNÜN ÇÖZÜMÜ MEMNUNİYETLE KARŞILANMIŞTIR

    Son yıllarda hayata geçirilen büyük ulaştırma projelerine de değinen Genel Başkan Öz, “Marmaray Projesi ile Türkiye ve Türk dünyası açısından çok önemli olan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu gibi projeleri gururla karşılıyoruz. Bu projeler, Türkiye’yi daha da büyütecektir. Bunun yanında binlerce gencin hayatının kararmasına ve büyük mağduriyetlere yol açan başörtüsü sorununun hallolması milletçe memnuniyetle karşılanmıştır.” ifadelerini kullandı.