Marmaris’te TV vericileri tahrip edildi

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, kimliği belirsiz kişilerce televizyon ve radyo vericilerine sabotaj düzenlenmesi sonucu, televizyon yayınları 2 gün süre ile kesildi.

İlçede bazı kanalların yayının kesilmesinin ardından, vericilere bakım yapan servis elemanı İskender Alptekin, arızayı cumartesi günü fark ettiğini, vericilerin elektirik panolarının kırılmış olduğunu söyledi.

Arızayı haber aldıktan sonra tepeye çıkmak için yola koyulduğunu belirten Alptekin, “Tepeye çıkarken yola yuvarlanmış kayalar gördüm. Adeta barikat kurulmuştu. Arabayla geçemeyince yürüyerek çıktım ve LMB’lerinin kırıldığını, elektrik sigortalarının kapaklarının kırılarak bağlantılarının kesildiği gördüm” dedi.

Marmaris’te uydu anteni olmayanların 2 gün boyunca TRT’nin bütün kanalları, TGRT, Kanaltürk, Ege TV ve bazı radyoların yayınını izleyemediğini hatırlatan Alptekin, vericileri tamir ederek yayınların tekrar başlamasını sağladı.

Alptekin, üç gün sonra bakım için tekrar tepeye çıkmak istediğinde yolda yine taş ve kayalar gördüğünü, belirterek, “Bu kişi ya da kişiler fırsat buldukça vericileri tahrip edebilirler” diye konuştu.

Alptekin, konuyu polise bildirdiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, vericilere verilen zararın yaklaşık 10 bin YTL olduğu tahmin ediliyor.