‘Masal denilenler gerçeğe dönüştü’

Adalet ve Kalkınma Partisi Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya, hükümetin masal denilen birçok şeyi gerçeğe dönüştürdüğünü söyledi.

Tevhit Karakaya, yaptığı yazılı basın açıklamasında, çok uzun zamandır bu ülkenin derdini, çilesini, sıkıntısını, sabırla, sükunetle göğüsleyen fedakar milletin gün yüzü görmesini istediklerini belirterek, ”Bu anlayışla, bu heyecanla, bu ruhla 3.5 yıla yakın bir zamandır Türkiye’nin, Erzincan’ın olmazlarını olura çevirmek için uğraşıp, didiniyoruz. Bugün olmazları pek çoğu olur hale gelmiş, masal denilenler gerçeğe dönüşmüştür. Sökükler dikilmiş, arızaları giderilmiş, bu milletin yüreği bir parça serinlemiştir.” dedi.

“Herkesin umudunu kestiği işçi ve memurlardan toplanan 14.5 katrilyon lira nemanın son taksitini de Haziran ayında ödüyoruz” diyen Karakaya, ”Bizden önceki yönetimler 24 milyar dolar borç bırakmıştı. Burada belirtmeliyiz ki IMF’yi kötülemek birşey ifade etmiyor. IMF’ye borcunu ödeyebilecek güce sahip olmak bir şey ifade ediyor. Üç buçuk senede bu borcun 11 milyar doları ödenmiştir. Şimdi sırada çalışanların Konut Edindirme Yardımı adı altında toplanan hakları var. Bunları da ödeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ve Erzincan’da kimsenin hayal edemediği başarılara ulaşmalarının altında azim, kararlılık, samimiyet ve güçlü bir siyasi iradenin yattığını dile getiren Tevhit Karakaya, Çarşı Mahallesi gibi 66 yıldır çözülmeyi bekleyen büyük bir sorununun da bu anlayışla çözüldüğünü hatırlattı.

Karakaya, azim ve kararlılıkla Çardaklı, Araştırma Hastanesi, Ergan Dağı gibi çok önemli projelerde sonuç alındığını belirterek, “En büyük hasretimiz Erzincan Üniversitesi de bu yaklaşımın, bu çalışmanın meyvesi olarak Erzincanlımıza kazandırılmıştır.” dedi.