MasterChef Türkiye’den elenen isim belli oldu

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'den elenen isim belli oldu.

TV8’de yayınlanan sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de haftanın elenen ismi İbrahim oldu.

MasterChef Türkiye 2021’de yeni bir eleme heyecanı daha yaşandı. Tv8 ekranlarında pazar akşamı sevenleri ile buluşan MasterChef’te eleme adaylarının tümü kırmızı takımdan seçildi. Danilo, Somer ve Mehmet Şef ilk turda potada olan Azize, Safanur, Mert, Hamza, Dilara ve İbrahim’den siyez bulgurundan yaratıcı yemekler yapmalarını istedi.

Bu tur için yarışmacılara verilen 40 dakikalık sürede çeşitli tabaklar ortaya çıktı. Sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Tadım bölümünde, Hamza, İbrahim ve Mert eleme finaline kalırken, Azize, Safanur ve Dilara eleme potasından ilk turda çıktı.

Eleme turunda ise bu kez üç yarışmacıdan Somer Şef’in imza tabağı olan bebek kalamar dolması verildi. Bu zorlu yemek için yeniden tezgah başında geçen yarışmacılar adeta zamanla yarıştı. Tadım yapan şeflerin oy birliği ile eleme oyununda final etabının birincisi Mert oldu. Rakiplerinden daha az başarılı tabak yapan İbrahim ve Hamza ise son 2’ye kaldı. MasterChef Türkiye 2021’den elenen isim İbrahim oldu.