Masum Türker DSP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, DSP'nin kuruluşunun 28. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, DSP’nin kuruluşunun 28. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajın DSP’nin halkın özlemlerinden doğduğunu belirten Türker, “DSP ulusal birliği pekiştiren laik cumhuriyeti sağlamlaştıran, toplumsal değerlere önem veren, çağdaş, doğrultu tutarlılığını benimseyen yapısı ile yeniden iktidar olacak ve halkın desteği ile varlığını sonsuza kadar sürdürecektir.” dedi.

    DSP’nin ana ilkesi dürüstlük olduğunu dile getiren Türker, “DSP kurulduğu günden bu yana doğruları söyleyen parti olarak gerçeklerden yana olmuştur. DSP, dayanışmadan, uzlaşmadan, diyalogdan, insan hak ve özgürlüklerinden, bağımsızlıktan yanadır. DSP, 28 yıldır, işçilerimizin, memurlarımızın, çalışanlarımızın, şehit ve gazilerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin, yaşlılarımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın, köylülerimizin, ulusal sanayicimizin, işsizin ve yoksulun sesi olmuştur. Toplumun tüm katmanlarının sesi olan, hakça düzen içinde kalkınmanın, gelişmenin dengeli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayacak olan DSP, yurtta huzur ve güven tesis ederken dünyada ülkemizin hak ettiği yeri almasını sağlayacaktır. Demokratik Sol Parti’nin iktidarda ve Parlamento’da olmadığı bu günlerde Türkiye’nin büyük bir arayış içerisinde olduğunu görmekteyiz. Bu arayışın adresi, Bülent Ecevit tarafından kurumsallaştırılan ilkeleri, felsefesi, doğrultu tutarlılığı ve devlet yönetimi tecrübesiyle DSP’dir. DSP var oldukça Atatürk’ün ve Ecevit’in fikirleri yaşayacaktır.” dedi.

    Demokratik solcuların demokratik sol kültürü yaşatarak tekrar iktidara taşımak için gece gündüz çalışmak zorunda olduklarını vurgulayan Türker açıklamasına şöyle devam etti: “Demokratik Sol güçlendikçe Türkiye’de halk, dünyada da Türkiye güçlenecektir. Zamanın ruhu Demokratik Sol Parti’dir. Şimdi Demokratik Sol Parti zamanıdır. 28 yıldan bu yana bıkmadan, usanmadan, gece gündüz demeden büyük özveriyle DSP’ye emek veren demokratik solculara sevgi ve saygılarımla şükranlarımı sunuyorum. Değerli vatandaşlarımın, DSP’ye vereceği destek Türkiye’yi yüceltecek ve özgürlüklerin teminatı olacaktır. Değerli vatandaşlarıma selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”